W Ekonomiku pamiętają o „żołnierzach wyklętych”

Marian Szlapański, żołnierz AK gościł w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu. Młodzież Ekonomika pragnie założyć Szkolne Towarzystwo Przyjaciół Armii Krajowej. Zobacz zdjęcia.

W piątek 2 marca 2012 w Ekonomiku odbyło się spotkanie uczniów szkoły z  Marianem Szlapańskim, żołnierzem AK. Celem tego spotkania było założenie Szkolnego Towarzystwa Przyjaciół Armii Krajowej oraz obchody dnia pamięci ,,żołnierzy wyklętych".

- reklama -

 

 

Zobacz więcej zdjęć: Marian Szlapański, żołnierz AK z wizytą w Ekonomiku

 

Chęć przystąpienia do towarzystwa zadeklarowało 21 uczniów. W ramach wizyty w ZSE p. Szlapański wygłosił prelekcję dotyczącą losów żołnierzy AK w trakcie II wojny światowej oraz po jej zakończeniu. Organizatorkami całego przedsięwzięcia były nauczycielki historii: mgr Katarzyna Luterek i mgr Zofia Kośmider.

 

ZSE

oprac. im

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Dla mnie są to żołnierze nie wyklęci, ale PRZEKLĘCI. Wystarczy poczytać sobie co nieco o kpt. Romualdzie Rajsie (ps. Bury), ppor. Henryku Wieliczce (ps. Lufa), por. Marianie Plucińskim (ps. Mścisław), mjr. Zygmuncie Szendzielarzu (ps. Łupaszka), wachm. Jerzym Lejkowskim (ps. Szpagat) czy ppor. Zdzisławie Badosze (ps. Żelazny). Bo jak inaczej określić ludzi, którzy mordowali Bogu Ducha winnych Polaków w imię – jak sami to określali – niepodległego bytu państwa polskiego!! Po latach – co jest hańbą dla polskiego wymiaru sprawiedliwości – wyrok na „Burego” unieważniono, motywując i9ch zbrodnicze czyny „STANEM WYŻSZEJ KONIECZNOŚCI, KTÓRY ZMUSIŁ ICH DO PODJĘCIA DZIAŁAŃ NIE ZAWSZE JEDNOZNACZNYCH ETYCZNIE”!!! Jeśli ci mordercy są dziś „wyklętymi”, to jak określić tych, którzy zginęli z ich rąk??!!

  2. Weteran? Czego? MO, LWP a może bezpieki? Przez 40 lat komuna dorabiała WiN i NSZ czarną legendę,
    Nie twierdzę, że wszyscy członkowie podziemia niepodległościowego byli święci, ale i czasy byly wilcze, a z nimi też się nikt nie patyczkował. Unikałbym jednoznacznych osądów. W wielu przypadkach ten czarny PiAr zawdzięczają tym, co mają wiele na sumieniu – donosicielom ubecji (często spośród najbliższych), dla których fakty i przeszłość niewygodne są.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here