Wielkanocne spotkanie integracyjne

0

W piątkowe przedpołudnie sala sześciolatków zamieniła się w wielkanocny stół, na którym królowały pisanki, mazurki, baranki oraz inne ozdoby wielkanocne. Przedszkolaki w niecodzienny sposób przedstawiły starszym kolegom z SP nr 1 w Raciborzu oraz grupie specjalnej najważniejsze tradycje i zwyczaje zbliżających się Świąt prezentując przedstawienie pt. „Wielkanocny stół”.
Spotkanie zakończyło się wspólnym wykonaniem charakterystycznych ozdób świątecznych.
Uczniowie SP nr 1 w Raciborzu już od kilku lat uczestniczą w spotkaniach integracyjnych organizowanych na terenie Naszego Przedszkola.
Wspólnie wykonywane zadania oraz zabawy uczą wszystkie dzieci tolerancji i wrażliwości na potrzeby innych oraz wzajemnej pomocy, bez wyręczania się.
Dzieci przedstawiły program artystyczny również rodzicom. Wesołe wiersze i piosenki ubarwione kolorową dekoracją sali , wprowadziły wszystkich zebranych w świąteczny nastrój. Piękny występ przedszkolaków oczarował gości, co wyrażone zostało gromkimi brawami. Na zakończenie spotkania przedszkolaki razem z rodzicami wykonali koszyczki wielkanocne z orgiami koła płaskiego.


Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania za mile spędzony czas i życzmy wszystkim zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych.
Opr. I. Perek i S. Henrykowska

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here