Tradycyjne procesje konne przejdą ulicami powiatu

W Poniedziałek Wielkanocny w kilku miejscowościach na terenie całego powiatu odbywać się będą wielkanocne procesje konne. Procesje należą do tradycji religijno – ludowych ziemi raciborskiej.

Największe z procesji, cieszące się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców regionu, ale także gości z zagranicy odbywają się w Pietrowicach Wielkich, Bieńkowicach i Sudole. Procesja w Pietrowicach rozpocznie się o godzinie 13.00. Uczestnicy wyruszą spod Kościoła w Pietrowicach Wielkich i udadzą się do Pątniczego Kościółka p.w. św. Krzyża, gdzie odbędzie się nabożeństwo błagalne. O godzinie 15.00 odbędzie się uroczysta parada koni ulicą Świerczewskiego. Zakończenie procesji wraz z błogosławieństwem planowane jest na godzinę 15.30, później na boisku w Pietrowicach Wielkich odbędzie się festyn.

- reklama -

Procesja w Bieńkowicach również rozpocznie się o godzinie 13.00. Uczestnicy procesji powędrują ulicami Bieńkowic. Odbędzie się także objazd pól oraz wyścigi konne. Po zakończeniu procesji odbędzie się uroczyste nabożeństwo, a następnie zabawa w restauracji Rege. Procesja konna odbędzie się także w Sudole. Jej uczestnicy wyrusza o godz. 13.00 spod kościoła. Na ulicy Topolowej odbędą się tradycyjnie już wyścigi konne.

 

Zobacz również zdjęcia z procesji konnych:

– Pietrowice Wielkie 2011

– Sudół 2011

– Bieńkowice 2010

– Pietrowice Wielkie 2010

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj