„Dżungla bez dymu” w Przedszkolu nr 12

Przedszkole nr 12 w Raciborzu uczestniczy w realizacji programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej pt. "Czyste powietrze wokół nas". Z tej okazji dzieci przygotowały przedstawienie pt. "Dżungla bez dymu" (zdjęcia).

Program, którego koordynatorem w powiecie raciborskim jest Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemilogiczna w Raciborzu ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich tytoń. Adresowany jest do dzieci przedszkolnych, ich rodziców i opiekunów – mówi koordynator powiatowy programu Lucyna Kurzydem – starszy asystent ds. Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Raciborzu.

- reklama -

 

 

W ramach realizacji programu w Przedszkolu nr 12 w Raciborzu grupa „Misiaki” przygotowała i zaprezentowała swoim rodzicom pantomimę pt. „Dżungla bez dymu”. Dzieci wcieliły się w postacie afrykańskich zwierząt żyjących w czystym środowisku, wolnym od zanieczyszczeń. Dzieci wspaniale się bawiły naśladując zwierzątka w rytm muzyki. Z drugiej strony sceny scenografii dzieci zaprezentowały swoje prace plastyczne z najbliższego środowiska, w którym doszukały się różnego rodzaju dymu. Dzieci wykonały również znaki zakazu palenia, które umieściły obok prac plastycznych. Następnie rodzice wysłuchali prelekcji antytytoniowej pani doktor radiologa diagnostyki obrazowej Patrycji Maślanki, która uwrażliwiła rodziców na szkodliwość palenia papierosów i przebywania ich dzieci w zadymionych pomieszczeniach.

 

Dzungla bez dymu

 

 

Dzieci w czasie prelekcji częstowały się zdrową żywnością – bananami przyniesionymi przez małpkę z Afryki. Następnie grupa zaprezentowała rodzicom piosenkę pt. „Dinek”, gdzie gościnnie wystąpiły przedszkolaki z młodszych grup w przebraniu smoka Dinka. Na koniec spotkania dzieci z rodzicami ulepiły z masy solnej Dinka, strażnika czystego powietrza. Program zakończyliśmy spacerem z balonami „Dinkami”, którymi przeganialiśmy „zły dym” – mówi Halina Konieczny, koordynator przedszkolny programu w Przedszkolu nr 12  w Raciborzu.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here