Zespół Pieśni i Tańca Śląsk wystąpi w Raciborzu

0

W niedzielę, 21 października o godz. 18.00 w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 21 wystąpi w koncercie "A to Polska właśnie" wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny. Bilety w cenie 50 i 60 złotych.

Koncert galowy Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny pt. "A to Polska właśnie"

- reklama -

Koncert muzyki, pieśni i tańców ludowych i narodowych, z udziałem solistów, chóru, baletu i orkiestry. Przeważającą część tego programu stanowią kompozycje lub opracowania muzyczne Stanisława Hadyny oraz układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej. W programie znajdują się popularne piosenki Stanisława Hadyny takie jak: "Karolinka", "Szła dzieweczka", "Hej te nasze góry", "Helokanie", "Ondraszek" i "Starzyk" oraz opracowania muzyczne do takich tańców jak: "Trojak", "Taniec chustkowy", "Kujawiak z oberkiem", "Krakowiak", "Polonez z Mazurem" i "Tańce górali podhalańskich". Autorem twórczych opracowań wymienionych tańców, które wciąż zaskakują kunsztem choreograficznym, jest Elwira Kamińska.

Bilety w cenie 60 i 50 złotych do nabycia w kasie RCK, ul. Chopina 21 /wt.-czw. 14.30-18.30, pt. 10.00-14.00/ www.rck.com.pl  tel. 32 412 32 45.

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here