Władze Raciborza zamierzają uzdrowić komunikację w mieście

Władze Raciborza ogłosiły przetarg, którego wykonawca otrzyma zadanie uzdrowienia sytuacji w transporcie publicznym. Czy mieszkańcy Raciborza zrezygnują z aut i rowerów na rzecz atrakcyjnych przejazdów autobusowych?

Władze Raciborza nie rezygnują z walki o uzdrowienie sytuacji komunikacyjnej w mieście. Z początkiem września Przedsiębiorstwo Komunalne wprowadziło dodatkowe, atrakcyjne rodzaje biletów na przejazdy autobusami komunikacji miejskiej (więcej na ten temat>>>). Teraz, 04.10.2012, ogłoszono przetarg na "Wykonanie badań potoków pasażerskich, struktury biletów w autobusach komunikacji miejskiej na terenie Miasta Racibórz oraz opracowanie oferty rozkładu jazdy".

- reklama -

 

 

Zwycięzca przetargu będzie zobowiązany do analizy punktów przystankowych na terenie Raciborza i zmian w ich rozmieszczeniu, wykonanie badań potoków pasażerskich we wszystkich kursach komunikacji miejskiej (również bezpłatnych), wykonania struktury biletów (trasa przejazdu pasażera oraz rodzaj zakupionego przezeń biletu), wykonanie badań napełnienia kursów, a także przeprowadzenia ankiet wśród pasażerów dotyczących satysfakcji i preferencji podróży.

 

 

Na podstawie badań i wniosków z nich wyciągniętych powinien powstać projekt nowego rozkładu jazdy autobusów. Zaakceptowane zmiany zostaną następnie wprowadzone do Elektronicznego Systemu Informacji Miejskiej, co również będzie należało do obowiązków wykonawcy.

 

 

Oferty w przetargu można zgłaszać do 15 października. Całkowite, planowe zakończenie powyższych prac powinno przypaść na koniec kwietnia 2013 roku. Czas pokaże, czy znajdzie się chętny na wykonanie tego przedsięwzięcia i czy praca, którą wykona, przyniesie wymierny efekt. Być może wiosna przyszłego roku będzie czasem rozkwitu również dla Przedsiębiorstwa Komunalnego w Raciborzu.

 

 

/żet/

- reklama -

8 KOMENTARZE

  1. To od czego za przeproszeniem prezesem PK jest niejaki Kowalewski, skoro firma z zewnątrz ma zrobić mu badania jak powinna działać firma i jak powinny jeździć autobusy? Nie ma to jak banda nieudaczników na stołkach prezesów. Same synekury za tego Wojna i potem nie dziwota, że w Raciborzu nic się nie udaje, bo stado baranów robi za synekury.

  2. Kolejna ściema Pinokia i waszmościa prezesunia. Od 10 lat mówi się o reorganizacji w kursowaniu komunikacji miejskiej a kończy sie to zaswyczaj na wycięciu kilku kursów. A autobusy jak jeź dziły stadami tak dalej będą jeździły fundując pasażerom kursy turystyczne po mieście.

  3. to za co odpowiedzialni są ci urzędnicy? za robienie przetargów? za co się płaci tej hałastrze? zrobimy przetarg i niech się prywaciarz martwi, a jak nie wyjdzie to trudno, poskarzymy sie na bledy w ustawie o zamowieniach publicznych…

  4. Czemu wsiadający pasażer nie jest informowany przez kierowcę o wprowadzonych nowych biletach??…dzisiaj jeżdziłam kilkoma liniami i żaden kierowca nie pisnął słówka w tym temacie.! kupiłam kilka biletów … Na przystankach ani nigdzie nie ma informacji o tym! …a nie kazdy ma internet i nie siedzi człowiek przy komputerze 24godz. zwłaszcza tylko na stronie raciborza!
    Popiream uwagi pod adresem Prezesa tegoż przedsiębiorstawa i reszty urzedników. Marnotrawienie pieniędzy – to widać na kazdym kroku.

  5. Co to za szef firmy, któremu harmonogram działań musi wykonywać inna firma z zewnątrz? Kowalewski nadaje się do dyscyplinarnego zwolnienia za wyjątkową niekompetencję. Ale nie wyleci, bo jest człowiekiem Wojnara. A my za to wszystko cały czas płacimy i zapłacimy jeszcze dodatkowo.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here