Spotkanie z Wojciechem Jagielskim i koncert w bibliotece

0

23 listopada o godz. 19.00 w Bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 w Raciborzu odbędzie się spotkanie z Wojciechem Jagielskim. Po spotkaniu odbędzie się koncert Tomasza Osieckiego (godz. 21.30). Wstęp wolny.

Biblioteka, ul. Kasprowicza 12, Racibórz
23 listopada:

- reklama -

godz. 19.00 – spotkanie z Wojciechem Jagielskim

Wojciech Jagielski – świadek najważniejszych wydarzeń politycznych przełomu wieków na całym świecie. Relacjonował rozpad rosyjskiego imperium, załamanie się apartheidu w RPA, połączenie Hongkongu z Chinami, wojny, zamachy stanu, upadki dyktatorów w Afryce i Azji. Autor książek o Kaukazie Dobre miejsce do umierania,  o Czeczenii Wieże z kamienia, o Afganistanie Modlitwa o deszcz – nominowana do Nagrody NIKE 2003, zdobyła Nagrodę im. ks. Józefa Tischnera, Nagrodę Czytelników w konkursie Podporiusz 2003 oraz Bursztynowego Motyla w Konkursie im. Arkadego Fiedlera. Książki Wojciecha Jagielskiego są tłumaczone na włoski, hiszpański, angielski, niderlandzki.

godz. 21.30 – koncert Tomasza Osieckiego

Tomasz „Ragaboy” Osiecki – Muzyk grający na SITARZE i DILRUBIE (klasyczne instrumenty indyjskie). Współpracował z wieloma uznanymi artystami i zespołami, min. Masala, Pogodno, T. Love, Behemoth, Renata Przemyk, Halina Młynkova, Michał Rudaś, Mela Koteluk. Na stałe związany jest z zespołem RADIO SAMSARA oraz RARA AVIS. Swoją solową twórczość opartą w dużej mierze na klasycznej muzyce indyjskiej prezentuje podczas RAGABOY LIVE ACT. RAGABOY LIVE ACT – Jest to bardzo klimatyczny, relaksujący chilloutowy materiał w stylu składanek BUDHHA BAR. Grana na żywo muzyka (sitar i dilruba) przenika się z generowaną z komputera warstwą rytmiczną. Słuchając takiej muzyki można jednocześnie odpocząć i spokojnie porozmawiać, ale nie pozostaje ona obojętna.

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here