Remont Warszawskiej i Wileńskiej z kasy na „schetynówki”?

1

Wojewoda dokonał oceny merytorycznej wniosków gminnych i powiatowych o dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg. Raciborza zajmuje szóstą lokatę na liście.
Starania Racibórz o dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg remontu ulic Warszawskiej i Wileńskiej mogą zakończyć się sukcesem. Wojewoda Śląski przeprowadził ocenę merytoryczną osiemdziesięciu dwóch złożonych wniosków, z których pozytywnie weryfikację przeszło pięćdziesiąt sześć. Racibórz znalazł się na wysokim szóstym miejscu wśród trzydziestu pięciu wnioskodawców gminnych.

- reklama -

Wysokie miejsce Raciborza na liście wniosków o dofinansowanie z NPP, to kolejna dobra wiadomość dotycząca raciborskich dróg. Czytaj również artykuł: Racibórz będzie koordynował budowę drogi Racibórz – Pszczyna.

Wyżej w klasyfikacji znalazły się tylko projekty Gierałtowic, Olsztyna k. Częstochowy, Radzionkowa, Kóz i Ożarowic. Dwadzieścia jeden spośród pięćdziesięciu sześciu pozytywnie ocenionych wniosków stanowią te złożone przez powiaty. Wśród nich najwyżej ocenione zostały wnioski powiatów: lublinieckiego, częstochowskiego, wodzisławskiego, będzińskiego i pszczyńskiego.

Wartość dofinansowania może wynieść nawet 30 proc. ogólnych kosztów przedsięwzięcia.

/żet/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Prezydencie ale może w pierwszej kolejności ułożyc nowa sieć kanalizacji burzowej aby nie zalewało piwnic budynków oraz odciążyć ulOpawską.Jak to nie będzie zrobione to pieniadze pójdą w błoto!!!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here