Sztuczne ognie być może powrócą, jeśli świat się nie skończy

– Po co komu fajerwerki, skoro za dwa dni będzie koniec świata – w ten sposób Tadeusz Wojnar, szef miejskiej rady, komentuje decyzję magistratu o rezygnacji w tym roku z pokazu sztucznych ogni na Sylwestra.

 

- reklama -

 

Miasto zrezygnowało w tym roku z tradycyjnych pokazów sztucznych ogni, które ostatnimi laty odbywały się na bulwarach nadodrzańskich. Zadecydowały względy ekonomiczne – dzięki temu nie trzeba będzie będzie wysupłać kilkudziesięciu tysięcy złotych z napiętego jak struna budżetu. Decyzję prezydenta pochwalił podczas grudniowej sesji nawet radny Robert Myśliwy, opozycjonista.

 

– Jak wystrzeliliśmy w 15 minut 50 tysięcy w powietrze, to nas krytykowano. Gdy z tego zrezygnowaliśmy, krytyka jest taka sama – skomentował prezydent Mirosław Lenk dodając, iż sylwestrowe pokazy w następnych latach, jeśli będą sprzyjające okoliczności, mogą powrócić.

 

Wygląda jednak na to, że miasto zaciśnie pasa jeśli chodzi o wydatki na wydarzenia rozrywkowe. – Więcej rozrywki płatnej, mniej bezpłatnej. Nie wszystko będzie za darmo – zapowiada prezydent. 

 

/ps/

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – — 

 

zobacz pozostałe relacje z grudniowej sesji rady miasta:

 

…  Zarzucił prezydentowi Ryszard Frączek. Jego zdaniem również strefa ekonomiczna nie wypali, stąd odmówił poparcia budżetu na 2013 rok. Prezydent Lenk zapewnia, że na aquapark go stać.

 

 

Rada miasta przyjęła dziś budżet na 2013 rok. W dyskusji nad dokumentem szereg uwag zgłosił radny Robert Myśliwy, czym zirytował przewodniczącego Tadeusza Wojnara: – Już godzinę pan przemawia, proszę kończyć – nakazał.

 

Mimo, iż Zamkowa nie jest mocno uczęszczana, należałoby wyremontować ją w 2013 roku – radny wytknął brak tej inwestycji w przyszłorocznym budżecie. Gdy zacznie działać aquapark, będzie już za późno i zrobią się korki.

 

 

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. ukazał CAŁY [?] zasób swej ,,yntelygencyji,, …
    „-[color=#ff0000] Po co komu fajerwerki,[/color] [color=#ff00ff]skoro za dwa dni będzie koniec świata[/color] -”
    … [i]niezły żartowniś z Tadzia [/i]…

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here