Kuźnia Raciborska: 802 tys. zł na przebudowę stadionu

0

Starania władz Kuźni Raciborskiej o pozyskanie zewnętrznych środków na modernizację stadionu miejskiego zakończyły się sukcesem – kuźniański wniosek został oficjalnie wybrany do dofinansowania ze środków RPO WSL.

Złożony przez Gminę Kuźnia Raciborska wniosek o dofinansowanie projekt "Aktywny styl życia szansą na zdrowie – przebudowa kompleksu sportowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Kuźni Raciborskiej" został wybrany do dofinansowania w ramach środków unijnych rozdysponowywanych przez Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego.

W ramach przyznanych środków władze Kuźni chciałyby wymienić remont ogrodzenia stadionu miejskiego (fot. BaK).

- reklama -
Całość przewidzianych w projekcie prac powinna kosztować 950 tys. zł, jednakże dzięki staraniom władz Kuźni niemalże 803 tys. zł zostanie zwróconych z RPO WSL. Pozostałe prace na obiekcie, czyli poprawa nawierzchni na płycie głównej i bocznej oraz budowa trybun wraz z zadaszeniem przewidziana jest na rok 2014.

/żet/

——————————————————————————————————————–

Polecamy również:

Gmina Kuźnia Raciborska "Perłą Samorządu 2012"

Wysoką lokatą zakończył się udział Gminy Kuźnia Raciborska i burmistrza Rity Serafin w ogólnopolskim rankingu "Perły Samorządu 2012" organizowanym przez "Dziennik Gazeta Prawna".

Kuźnia Raciborska: budżet trudny, więc inwestycji mało

Rok 2013 w gminie Kuźnia Raciborska upłynie pod znakiem finalizowania rozpoczętych inwestycji, a także realizowania przedsięwzięć, które nie będą wymagać wielkich nakładów finansowych.

Rafamet: Maszyny z Kuźni podbijają chiński rynek

Kuźniański producent obrabiarek Rafamet zrealizuje dwa zamówienia na obrabiarkę typu UFB 125N. Jedna z maszyn trafi do metra w Hongkongu, druga do producenta taboru szynowego w północnych Chinach.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

———————————————————————————————————————

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here