Studenci ŚUTW spotkali się z szefową rybnickiego NFZ

Śląski Uniwersytet Trzeciego Wieku podejmował szefową rybnickiej delegatury NFZ Danutę Piechę. Studenci podzielili się z gościem swoimi nierzadko gorzkimi uwagami na temat działania służby zdrowia.  Gościem Śląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku była szefowa rybnickiej Delegatury NFZ Danuta Piecha. W pierwszej części spotkania studenci opowiedzieli jej o największych problemach, z którymi na co dzień spotykają się w służbie zdrowia.

– Często jest tak, że my czekamy, choroba się rozwija i nie da się potem nic zrobić, a jak się przychodzi to albo już jest gabinet zamknięty, albo wszystkie miejsca zajęte i jesteśmy skazane na prywatnych lekarzy – skarżyli się seniorzy. – Ja teraz mam iść do szpitala i kazano mi zrobić prywatnie badanie, a ono kosztuje sto złotych. Dla mnie sto złotych to jest naprawdę dużo, ale na szczęście udało się załatwić na kasę chorych, w przychodni – mówiła jedna ze studentek. – Ludzie się skarżą, że nie mają pieniędzy na leki, które są potrzebne, a niektórzy, np. cukrzycy, potrzebują lekarstw non-stop – ubolewali seniorzy z ŚUTW.

- reklama -


Szefowa rybnickiej delegatury NFZ opowiedziała studentom Śląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku o niuansach zasad ubezpieczenia zdrowotnego.

Danuta Piecha opowiedziała zebranym m. in. o nowym systemie elektronicznego ubezpieczenia społecznego, gdyż jak podkreśliła, informacje o nim niestety nie docierają do wszystkich. Mało tego, wielu ludzi nie jest świadomych konsekwencji niezgłoszenia do ubezpieczenia siebie samego lub członka rodziny. – To jest bardzo istotne szczególnie dzisiaj, kiedy świadczenia są bardzo drogie, bardzo kosztochłonne i nie każdego stać na to, aby wyjąć z własnej kieszeni pieniądze i prywatnie się leczyć – mówiła Danuta Piecha. Jak twierdzi kierowniczka rybnickiego NFZ, obecnie coraz częściej zdarza się, że ludzie gubią się w niuansach zasad ubezpieczenia. Np. przechodzący na emeryturę mężczyzna, z którego składek było opłacane ubezpieczenie zdrowotne jego żony powinien zgłosić ją do ZUS. W takiej sytuacji, przy braku wzmiankowanego zgłoszenia, współmałżonek ten nie będzie mógł korzystać z darmowej opieki zdrowotnej.

/żet/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Andrzejki Śląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

28 listopada w Restauracji Raciborskiej studenci Śląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku bawili się na wieczorku tanecznym z okazji andrzejek. Kandydaci na studentów pisali egzaminy wstępne… Zobacz zdjęcia z imprezy.

Wielkie święto w szpitalu. Pogotowie dostało nową karetkę

– To wielkie wydarzenie, bo od kilku lat żaden szpital w regionie nie kupił nowej karetki – mówi kierownik raciborskiego pogotowia, Piotr Sokołowski. Nowa karetka kosztowała szpital 280 tys. zł. Zobacz zdjęcia z przekazania karetki.

Raciborski Zakład Karny najlepiej "czyta dzieciom"

Rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs na najlepiej przeprowadzoną kampanię społeczną "Cała Polska czyta dzieciom". Wśród nagrodzonych znalazł się Zakład Karny w Raciborzu.
——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Pani Piecha jak każdy polityk nie odpowiedziała na pytania tylko mówiła „swoje”.Poradnie, szczególnie specjalistyczne ,nie badają i leczą chorych tylko po wielomiesięcznym oczekiwaniu przyjmują,by zainkasować pieniądze z NFZ., a na leczenie trzeba iść i tak do tego samego lekarza do gabinrtu prywatnego.Kiedyś w końcu rachunek takim osobom i systemowi społeczeństwo wystawi.Oby jak najszybciej.

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj