Dzwonami obwieszczą początek pontyfikatu Franciszka

1

W najbliższy wtorek o 9.30 we wszystkich raciborskich parafiach zabiją dzwony. Nie będzie to jednak wezwanie na nabożeństwo, a inauguracja pontyfikatu nowego papieża. 

 

- reklama -

 

– Jako Kościół opolski śpiewamy hymn uwielbienia i dziękczynienia za dar Papieża Franciszka. Jednocześnie otaczamy Ojca Świętego synowską miłością i gorącą modlitwą, wypraszając obfite Boże błogosławieństwo dla Jego Piotrowej posługi – wzywa w specjalnie na tę okoliczność wydanym komunikacie biskup Andrzej Czaja, ordynariusz opolski, zachęcając wszystkich wiernych do uczestnictwa w specjalnych nabożeństwach, a przede wszystkim celebrowaniu Mszy św. z dziękczynnym Te Deum laudamus oraz włączenia wezwania za Ojca Świętego do modlitwy wiernych.  

Jednocześnie biskup zachęca, by 19 marca 2013 r. o godz. 9.30 dzwony kościołów w całej diecezji oznajmiły rozpoczęcie pontyfikatu Papieża Franciszka.

 

/ps/

 

 ————————————————–

 

patrz także:

 

Papież Franciszek! Kardynał Jorge Bergoglio nowym papieżem

O 19.06 z komina na dachu Kaplicy Sykstyńskiej uniósł się biały dym. Oznaczać mogło to tylko jedno: świat katolicki ma nowego przywódcę! Papieżem został Argentyńczyk, kardynał Jorge Bergoglio, który przybrał imię Franciszka.

 

 

Biskup prosi o modlitwę za ustępującego i przyszłego papieża

– Towarzyszy nam przekonanie o tym, że decyzja została podjęta przez Papieża w duchu odpowiedzialności i miłości do Kościoła – głosi bp opolski Andrzej Czaja i zachęca wiernych całej diecezji do modłów za Benedykta XVI i jego następcę.

 

Parafialne rekolekcje wielkopostne w Raciborzu

W okresie Wielkiego Postu, począwszy od Środy Popielcowej, tradycyjnie we wszystkich parafiach katolickich organizowane są kilkudniowe rekolekcje.

 

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here