Poetycko i śpiewnie w Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II w Raciborzu

Wieczorki poetycko-muzyczne stały się już tradycją w tej szkole. Co roku poświęcone są innemu tematowi: przemijaniu, miłości, czasowi, drodze. Wykorzystywane są także utwory różnych poetów, a w tym roku prezentowano teksty Agnieszki Osieckiej. Scenariusz był tak pomyślany, by zaprezentować utwory, które są trochę mniej znane i połączyć je z tymi, które na ogół wszyscy znają. Widzowie mogli wziąć aktywny udział w spotkaniu, śpiewając wraz
z wykonawcami. Teksty piosenek, powielone na kartkach, leżały na każdym stoliku zaimprowizowanej kawiarenki. Można także było napić się kawy, co razem tworzyło szczególny klimat, zwłaszcza, że śpiewający i recytujący uczniowie i nauczyciele siedzieli przy tych samych stolikach co widzowie. Po spotkaniu usłyszeliśmy komentarze widzów:


” Mamy wspaniałą, wrażliwą młodzież. Kiedy słuchałam naszych uczniów, uświadomiłam sobie, że na co dzień tak ich nie postrzegamy. Wzruszyłam się i byłam dumna, że to moi uczniowie” – skomentowała występ jedna z nauczycielek.


” Najbardziej podobała mi się atmosfera wieczorku. Świetny klimat. Pomysł na kawiarenkę bardzo trafiony, zwłaszcza, że na dworze był mróz, a widzowie zaraz po wejściu częstowani byli kawą. Wystrój kawiarenki rodem z PRL-u dodawał smaczku i budował ciekawy nastrój”- to opinia jednego z widzów.


„Wielkie brawa należą się młodym aktorom, którzy zaprezentowali się z najlepszej strony
i przede wszystkim zechcieli poświęcić swój czas po lekcjach na przygotowanie tego spotkania. Naprawdę warto było ten kawałek piątkowego wieczoru spędzić w auli Gimnazjum nr 5”- tak podsumowała występ obserwatorka.


Dodać należy, że wśród występujących znaleźli się nie tylko obecni uczniowie tej szkoły, ale także jej absolwenci, a nawet uczeń, który o naszych wieczorkach dowiedział się od kolegów i sam zaproponował swój udział. To budujące, że mamy taką młodzież, której się chce zrobić coś nie tylko dla siebie, ale i dla innych.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here