Historia o Wielkim Jajku

W piątek 22 marca grupa dzieci sześcioletnich wystawiła przedstawienie pt. „Historia o Wielkim Jajku”, które wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój. Inscenizacja ta związana była z nadchodzącymi Świętami Wielkiej Nocy.
Nasi przedszkolacy wcielili się w rolę kurek, koguta ,baranka, zajączka oraz wielkiego jaja. Przedstawienie z zaciekawieniem oglądały zarówno przedszkolaki, jak i pracownicy przedszkola.
Cała scenka była związana z tradycjami i zwyczajami wielkanocnymi. Przygotowana historia opowiadała o wielkim krnąbrnym jaju, które nie chciało być wielkanocną pisanką, lecz było ciekawe całego świata. Nie w głowie było mu strojenie się w bibułki i wstążeczki, nie chciało słuchać kury. W końcu jednak kury, kogut, zając i inne dzieci przekonały jajo do bycia wielkanocną pisanką. Święta mogły się odbyć. Całą inscenizację przeplatały tańce (polka niemiecka, step irlandzki i kankan) w wykonaniu kokoszek i pisanek.
Po południu swoje pociechy mogli podziwiać rodzice, zaproszenia na przedstawienie. Mogli również wziąć udział w wielkim malowaniu palcami pisanek.
opr. A. Przybył

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here