Nie chcesz płacić więcej za śmieci? Złóż deklarację

2

W piątek upływa termin składania deklaracji w sprawie opłat za odbiór odpadów. Jak do tej pory z obowiązku tego wywiązało się 30% zobligowanych. Ci którzy tego nie zrobili, muszą się pośpieszyć, bo prezydent może to zrobić za nich.

Odsetek złożonych deklaracji jest z pewnością większy, gdyż podawane przez urzędników 30% to przeważnie mieszkańcy zabudowy wielorodzinnej i nie uwzględnia deklaracji od przedsiębiorców oraz zarządców nieruchomości wielomieszkaniowych. Niemniej jednak, biorąc pod uwagę, iż termin składania mija w piątek po południu, wciąż wielu mieszkańców nie dopełniło tego obowiązku. Co czeka spóźnialskich?

- reklama -

– Nie mogę wydłużyć tego terminu. Po jego upływie będę prowadził postępowania i wzywał do składania deklaracji, dla uchylających się będę zmuszony wydawać decyzje administracyjne – ostrzega prezydent Lenk. Czym może skutkować taka decyzja? Tym, że miasto może naliczyć opłatę tak jak za śmieci niesegregowane, czyli 18 zł od mieszkańca. To o 100% więcej niż przy segregacji. Prezydent ma jednak nadzieję, że do tego nie dojdzie i spóźnialscy poważnie potraktują swój obowiązek.

Deklaracje można jeszcze składać do piątku 29 marca w urzędzie miasta (do godz. 13.30) lub w jednym z poniższych punktów (od 13.00 do 15.00):

    * Szkole Podstawowej nr 15, ul. Słowackiego 48,
    * Gimnazjum nr 2, ul. Cecylii 30,
    * Gimnazjum nr 3, ul. Żorska 2,
    * Szkole Podstawowej nr 3, ul. Myśliwca,
    * Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1, ul. Jordana 6,
    * Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3, ul. Sudecka 2,
    * Katolickiej Niepublicznej Szkole Podstawowej, ul. Kornela Makuszyńskiego 1,
    * Szkole Podstawowej nr 5, ul. Bojanowska 5,
    * Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2, ul. Tuwima 1,
    * Szkole Podstawowej nr 8, ul. Kozielska 19.

Deklarację można również wysłać pocztą.

 

/ps/

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here