
Uczestnicy procesji konnej w Pietrowicach Wielkich wyruszą o godzinie 13.00 w terenu Centrum Społeczno Kulturalnego. Tradycyjne nabożeństwo błagalne odbędzie się natomiast o godz. 14.00 w kościele św. Krzyża.
Zbiórka uczestników procesji będzie miała miejsce od godziny 12.00 na terenie Centrum Społeczno Kulturalnego w Pietrowicach Wielkich. Procesja wyruszy o godzinie 13.00. Planuje się, że procesja do kościółka św. Krzyża dotrze około godziny 14.00. Tam ma się odbyć nabożeństwo błagalne. Po nabożeństwie i wspólnej modlitwie procesja przejedzie w uroczystej paradzie ulicą Świerczewskiego i uda się na boisko sportowe. O godzinie 15.45 rozpocznie się festyn, podczas którego będzie można obejrzeć między innymi zawody skoków przez przeszkody, pokaz w ujeżdżaniu koni, pokazy kaskaderki konnej oraz występy ciekawych formacji konnych. Na godzinę 18.00 zaplanowano zabawę taneczną.
/p/





![O życiowych przejściach i poezji. Spotkanie z Jackiem Molędą w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/jacek-moleda-raciborz-22.jpg)










![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)











![Wielkanocna procesja konna w Raciborzu-Sudole [ZDJĘCIA] [WIDEO]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/wielkanocna-procesja-konna-raciborz-sudol-2026.jpg)
