Dzień Ziemi w Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II w Raciborzu pod hasłem – Polskie ptaki

Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole odbyły się pod hasłem „Polskie ptaki”. Celem tegorocznych obchodów było zainteresowanie uczniów różnorodnością ptaków krajowych, a także ich zagrożeniami, ochroną i znaczeniem. W ramach ogłoszonego szkolnego konkursu uczniowie wykonali prace plastyczne w dowolnej technice, przedstawiające sylwetki rodzimych ptaków. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże, wpłynęło kilkadziesiąt prac.

Nagrody Grand Prix otrzymali Edyta Zagoła (III c) , Magdalena Borys (III c), Dominika Szkolnik (III a).

W gazetce szkolnej Mikser ukazała się konkursowa krzyżówka z pytaniami dotyczącymi skrzydlatych kręgowców w Polsce – to zadanie wykonali Kamil Strzałkowski (IIIb) i Kamil Blaszczyk (IIIa).

W dniu 17.04.2013 na auli szkolnej odbyła się prelekcja dla wszystkich uczniów Gimnazjum Nr 5, połączona z prezentacją multimedialną ” Ptaki-skrzydlate kręgowce”. Podczas projekcji i wykładu można było przypomnieć sobie najważniejsze cechy ptaków – jak przystosowania do lotu w budowie i czynnościach życiowych, zobaczyć piękne zdjęcia różnych gatunków ptasiej fauny, a także ciekawostki z życia tych zwierząt.

Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole nie ograniczyły się do uroczystości w samej szkole. Dwoje uczniów uzyskało najwyższe oceny w prestiżowych konkursach XX Tygodnia Ziemi ogłoszonych przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pod hasłem ” Woda łączy” : I miejsce w konkursie fotograficznym ” Skarb planety” zdobył Bartosz Migocki (IIIb), II miejsce w konkursie poetyckim ” Źródło” zdobyła Dominika Szkolnik ( IIIa), do konkursu przygotowała tych uczniów pani Róża Szramek. Nasi uczniowie wezmą jeszcze udział w dorocznych zmaganiach się z zadaniami z ekologii ochrony przyrody i środowiska w konkursie ” Dla siebie i dla Ziemi”.


Nauczyciele odpowiedzialni i zaangażowani w przeprowadzenie Dni Ziemi w Gimnazjum Nr 5 to: pani Róża Szramek, pani Beata Rubin-Jałowiecka oraz pan Roman Szczasny.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here