Siatkarze PWSZ w finale Akademickich Mistrzostw Polski

0

18 – 21 w Legnicy kwietnia odbyły się półfinały Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce mężczyzn. Legnickie parkiety okazały się szczęśliwe dla naszych siatkarzy. Teraz powalczą o tytuł najlepszych w kraju.

 

- reklama -

 

 

Reprezentacja PWSZ pod wodzą Witolda Galińskiego zakwalifikowała się bowiem do finału Akademickich Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach od 2-5 maja w Lublinie.

– Jadąc na półfinały mieliśmy trudną sytuację ze względu na mało szczęśliwe losowanie. Trafiliśmy bowiem do tzw. „grupy śmierci", gdzie znalazły się aż trzy zespoły ligowe. Jednak chłopcy na tyle się zmobilizowali i wygrali grupę bez porażki oraz ważny mecz po wyjściu z grupy. Mecz półfinałowy przegraliśmy w trzecim secie 15:13 z Politechniką Śląską w Gliwicach. Z kolei mecz o trzecie miejsce z Politechniką Częstochowską w której grało trzech zawodników z Plus Ligi przegraliśmy po walce, ale już bez Dawida Kućmy, którego z powodu kontuzji kolana na środku musiał zastąpić przyjmujący Patryk Otlik. Chłopcy zagrali dobre mecze w których nie brakowało walki i emocji – relacjonuje Witold Galiński, trener akademików.

Skład drużyny PWSZ: Kubiak Rafał, Otlik Patryk, Płocki Marcin, Kowalonek Maciej, Kućma Dawid, Kruk Wojciech, Sęk Piotr, Władarz Mateusz, Grzelak Arkadiusz, Galiński Aleksander, trener  Witold Galiński.

 

źródło: PWSZ

 

Paweł Strzelczyk

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here