Od 2004 roku w Kościele rzymskokatolickim święto Wniebowstąpienia Pańskiego obchodzone jest w VII Niedzielę Wielkanocną, chociaż przypada w 40 dniu od Zmartwychwstania Pańskiego.Święto jest obchodzone na podstawie dekretu watykańskiej Kongregacji d.s. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Wniebowstąpienie oznacza, iż Chrystus po upływie tych 40 dni razem z apostołami poszedł na Górę Oliwną, w ich obecności uniósł się w górę i zniknął, własną mocą. Dla wielu chrześcijan jest to trudne do uwierzenia. Szczegóły tego wydarzenia możemy znaleźć w Ewangelii św. Marka, Ewangelii św. Łukasza oraz w Dziejach Apostolskich.
Warto dodać, iż członkowie Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego, Ewangelicko-Augsburskiego, Ewangelicko-Reformowanego, Kościoła Chrześcijan Baptystów i Kościoła Zielonoświątkowego obchodzą to święto dokładnie w 40 dniu po Zmartwychwstaniu Pańskim, czyli w czwartek, i mają prawo do zwolnienia od pracy i nauki.
/K.N./
U wielu niewierzacych ale także wierzących to wydarzenie ,wniebowzięcia budzi nwiele kontrowersji. Radzę więc zapoznać się ze wkazanymi ewangeliami i Księgą Rodzaju.