Obozy rowerowe i narciarskie za fundusze z Euroregionu

0

Zespół Szkół w Kuźni Raciborskiej wraz z Zespołem Szkół z partnerskiego miasta Odra w Republice Czeskiej otrzymały grant w wysokości prawie 16 tys. euro. Dzięki temu na uczniów czekać będzie wiele atrakcji.Projekt "Przez rowery i narty – bliżej do siebie", na realizację którego szkoły otrzymały grant, adresowany jest do uczniów Zespołu Szkół w Kuźni Raciborskiej oraz Zespołu Szkół im. Komeńskiego w partnerskim mieście Odry, w Republice Czeskiej. Projekt ma dwa podstawowe założenia – pięciodniowy obóz turystyki rowerowej w okolicach Kuźni Raciborskiej oraz pięciodniowy obóz snowboardowo – narciarski w Odry. Nad projektem ze strony Kuźni Raciborskiej pracuje zespół w składzie: dyrektor szkoły Kinga Apollo, wicedyrektor Bożena Zamkotowicz, oraz nauczyciele Karolina Gdesz, Sabina Chroboczek- Wierzchowska, Tomasz Jabłonka oraz Wojciech Gdesz.

– Nasze wielomiesięczne starania zakończyły się sukcesem! To kolejny rozdział wzorowej współpracy pomiędzy Kuźnią a Odry. We wrześniu tego roku ponad 30 uczniów z Czech oraz grupa naszych uczniów uczestniczyć będzie w obozie rowerowym w okolicach naszej gminy. Natomiast w styczniu 2014 r. ponad 30 młodzieży z Kuźni Raciborskiej wyjedzie na obóz narciarski do Czech. Sprzęt, instruktorzy, skipassy, transport, zakwaterowanie, wyżywienie, wycieczki, atrakcje- wszystko to finansowane będzie z funduszy Euroregionu Silesia w kwocie ok. 65 tys. PLN. W dzisiejszych czasach to duża rzecz- dzieci za darmo będą mogły nauczyć się, pod profesjonalnym okiem, jeździć na nartach czy desce snowboardowej – opowiada koordynator projektu, Wojciech Gdesz.

- reklama -

Obóz zorganizowany będzie na terenach nowoczesnego ośrodka narciarskiego Heipark w Tosovicach. To pięć tras narciarskich o zróżnicowanym stopniu trudności, w tym dwie specjalnie przystosowane do nauki jazdy na nartach. Dodatkowo codziennie do dyspozycji uczniów kryty basen, sauna i wycieczki. – Strona czeska, natomiast, bardzo chciała przyjechać do nas na obóz rowerowy. Wspólnie z panem Dyrektorem Radoslavem Hadryhem, objechaliśmy okoliczne trasy rowerowe- był pod ich dużym wrażeniem. Przyroda okolic Kuźni to jest niewątpliwie nasz wielki atut- dodaje Wojciech Gdesz.

Pozytywne rozpatrzenie kuźniańsko- oderskiej aplikacji zrodziło w głowach koordynatorów R. Haydricha i W. Gdesza pomysł na kolejny wspólny projekt zaprzyjaźnionych szkół. To młodzieżowa wyprawa rowerowa: "Odra-rzeka, która łączy. Od źródeł do ujścia".

Paulina Krupińska

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here