27 lipca o godz. 16.00 w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy odbędzie się wykład i warsztaty Katarzyny Krakowskiej pt. "Tradycyjny sad – źródło bioróżnorodności". Wstęp wolny.
Gminne Centrum Kultury w Nędzy realizuje projekt "Akademia Eko-idei". – W czasie realizacji projektu Nauczysz się, jak w zgodzie z naturą prowadzić domowe uprawy warzywne i owocowe, aby dawały one smaczne i zdrowe plony. Dowiesz się, jakie są zasady zdrowego, zgodnego z naturą odżywiania i nauczysz się praktycznego ich stosowania w codziennym gotowaniu. Zaproszeni przez nas eksperci pokażą Ci, jak samodzielnie i zdrowo przetwarzać własne produkty i robić z nich smakowite, domowe wyroby – zapewniają organizatorzy.
27 lipca o godz. 16.00 odbędzie się wykład i warsztaty Katarzyny Krakowskiej pt. "Tradycyjny sad – źródło bioróżnorodności". Bioróżnorodność jako podstawa funkcjonowania człowieka. Różnica pomiędzy sadem towarowym a tradycyjnym. Gatunki w tradycyjnym sadzie oraz ich przeznaczenie. Zakładanie, pielęgnowani i ochrona tradycyjnego sadu. Źródła pozyskiwania tradycyjnych odmian. Jak zarobić, posiadając tradycyjny sad w Polsce. Część praktyczna warsztatów będzie dotyczyła niekonwencjonalnego wykorzystania owoców w kuchni.
Katarzyna Krakowska – geograf z wykształcenia, z zamiłowania przyrodnik, fotograf, podróżnik. Od lat związana zawodowa z Parkiem Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich. Instruktor Ochrony Przyrody PTTK, Instruktor Krajoznawstwa PTTK, członek ODE Źródła. Autor wielu publikacji z dziedziny ochrony przyrody, georóżnorodności i krajoznawstwa. Ekspert w lokalnych, regionalnych i krajowych programach przyrodniczych. Organizator szkoleń m.in. nt. ochrony tradycyjnych sadów.
/p/