3 sierpnia w godzinach od 10.00 do 16.00 w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy odbędą się warsztaty z Łukaszem Nowickim pt. "Wstęp do Permakultury" – PERMAculture CHALLENGE 2013 – DESIGNING for ABUNDANCE. Wstęp wolny.
Gminne Centrum Kultury w Nędzy realizuje projekt "Akademia Eko-idei". – W czasie realizacji projektu Nauczysz się, jak w zgodzie z naturą prowadzić domowe uprawy warzywne i owocowe, aby dawały one smaczne i zdrowe plony. Dowiesz się, jakie są zasady zdrowego, zgodnego z naturą odżywiania i nauczysz się praktycznego ich stosowania w codziennym gotowaniu. Zaproszeni przez nas eksperci pokażą Ci, jak samodzielnie i zdrowo przetwarzać własne produkty i robić z nich smakowite, domowe wyroby – zapewniają organizatorzy.
3 sierpnia w godzinach od 10.00 do 16.00 odbędą się warsztaty z Łukaszem Nowickim pt. "Wstęp do Permakultury" – PERMAculture CHALLENGE 2013 – DESIGNING for ABUNDANCE. W programie warsztatów: ekologia ogrodów permakulturowych i podstawy sukcesji ekologicznej i projektowania permakulturowego, strategie i techniki zakładania ogrodów permakulturowych, wytwarzanie żywności i zestawianie gildii do ogrodu permakulturowego, grzyby i ich rola w ogrodzie permakulturowym i w procesie uprawy zdrowej żywności, kompostowanie, nawożenie i tworzenie biologicznie czynnej gleby, obieg wody i tworzenie odpowiedniego mikroklimatu w ogrodzie permakulturowym, budowa wyniesionej grządki – zajęcia praktyczne.
Łukasz Nowacki – futurysta i eko-designer. Założyciel i Prezes Zarządu Fundacji TRANSFORMACJA, pionier ruchu permakulturowego w Polsce i projektant ekologiczny z 15-letnim doświadczeniem praktycznym. Otrzymał tytuł magistra Ekohydrologii i biotechnologii ekosystemowych na Uniwersytecie Łódzkim. Po ukończeniu studiów pracował jako konsultant w dziedzinie architektury krajobrazu, specjalizując się w ogrodnictwie biodynamicznym i zrównoważonej architekturze. Zafascynowany ideą autonomicznych osad i projektowaniem funkcjonalnych biosystemów opracował innowacyjną technologię budowy samowystarczalnych, solarnych biohabitatów mieszkalnych (Projekty: SolarHAB i SolarHAB III). Propagator i badacz “żyjących maszyn”, alternatywnych źródeł energii, archilogii oraz budownictwa bioklimatycznego. Ponadto zainteresowany koncepcją biomimikry oraz teorią systemów. Po kilku latach doświadczenia w dziedzinie ekologii stosowanej i permakultury, rozpoczął własne badania i szybko stał się ekspertem i profesjonalnym doradcą. Obecnie przewodzi grupie entuzjastów projektowania zrównoważonego oraz pracuje jako architekt krajobrazui certyfikowany manager procesów inwestycyjnych w obszarze budownictwa energooszczędnego.
/p/