Rudy: TIR-owcy lekceważą sygnalizację świetlną

0

Manfred Wrona zwraca uwagę na praktyki kierowców TIR-ów, którzy w godzinach porannych nagminnie lekceważą sygnalizację świetlną na rudzkim moście. Czy nieoznakowany radiowóz rozwiązałby sprawę?

Ponad setka kierowców TIR-ów dziennie łamie przepisy ruchu drogowego w Rudach, notorycznie przejeżdżając na czerwonym świetle przez mostek na rzece Rudzie. Mowa o zwężonym odcinku jezdni, który znajduje się na ul. Rogera. Od kilku lat sygnalizacja świetlna reguluje tam ruch wahadłowy. Codziennie w godzinach rannych, jadące od strony Gliwic lub zmierzające w tym kierunku ciągniki siodłowe wjeżdżają na mostek przy zapalonym czerwonym świetle.

Interweniujący w firmie spedycyjnej Manfred Wrona spotkał się z wulgarnością i arogancją (fot. Bartosz Kozina).
Sprawą już wielokrotnie zajmował się mieszkający w pobliżu Manfred Wrona, kilka razy zgłaszając problem na policji. Efekt był jednak mizerny, bowiem po krótkiej przerwie, temat powracał. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, jej przewodniczący zwrócił się szefa gminnej policji z prośbą o ustawienie w newralgicznym miejscu nieoznakowanego radiowozu. – Obecność służbowego pojazdu nic nie da, bowiem kierowcy się wcześniej ostrzegą. Tam musi być cywilny radiowóz – apelował przewodniczący. Dodał także, że skutku nie odnosi również fotografowanie delikwentów.

– Na drugi dzień przed piątą rano pobudka murowana, bo przejeżdżając obok domu celowo wciskają klakson. To solidarność kierowców – podkreślił. Uwagi M. Wrony asp. Linek obiecał niezwłocznie przekazać do osób z wydziału ruchu drogowego.

- reklama -

/BAK/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Wąskotorówką z Kuźni do Rybnika i Gliwic? Wyraź swą opinię

Jest szansa, że za jakiś czas gmina Kuźnia Raciborska uzyska połączenie kolejką wąskotorową i nowoczesnym szynobusem z Rybnikiem oraz Gliwicami. Na razie zbierane są opinie mieszkańców regionu na ten temat.

Kuźnia: Odpady komunalne po nowemu, ale ze "starym" odbiorcą

Od 1 lipca zaczęła oficjalnie obowiązywać nowa ustawa o zagospodarowywaniu odpadów komunalnych. Większość kompetencji kuźniańskiego ZGKiM przejęło Gminne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, mimo że to nie ono wygrało przetarg.

Dywidenda w Rafamecie – zysk dla wszystkich

Akcjonariusze RAFAMETU po raz piąty z rzędu mogą liczyć na wypłatę dywidendy. Pierwsza transza za 2012 r. została wypłacona 5 lipca. Łącznie do akcjonariuszy trafi 1,29 mln zł w dwóch transzach, w sumie po 30 gr na akcję.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here