RAFAMET: zysk w pierwszym półroczu niższy o 0,5 mln zł

0

Jak w minionym półroczu radził sobie RAFAMET? Wyniki finansowe kuźniańskiego potentata obrabiarek są gorsze niż w zeszłym roku, ale sytuację zakładu można określić jako stabilną.
W pierwszym półroczu 2013 roku Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A. wypracowała zyski niższe (w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego) o 0,5 mln zł – zysk netto sięgnął 2,33 mln zł. Obniżyły się również przychody netto ze sprzedaży produktów, materiałów i usług z 55,87 mln zł w I półroczu 2012 roku do 53,22 mln zł w pierwszym półroczu roku bieżącego. Te wyniki finansowe odbiły się na rentowności akcji kuźniańskiego zakładu – rozwodniony zysk na jedną akcję wyniósł 0,54 zł (w I. półroczu 2012 roku wyniósł on 0,66 zł).

Pomimo nieznacznie słabszych wyników w pierwszym półroczu 2013 roku, sytuację RAFAMETu można uznać za stabilną. Spółka pozostaje wiarygodną dla instytucji finansowych, o czym świadczy podpisany w lipcu aneks do umowy kredytowej zwiększający limit zadłużenia kuźniańskiego zakładu o 4 mln zł (więcej w artykule: RAFAMET wiarygodny dla banków). Co więcej, wkrótce kuźniański zakład czeka rozbudowa, co jest spowodowane zwiększeniem popytu na rynkach światowych na produkowane w Kuźni Raciborskiej obrabiarki. Budowa nowej, wartej ok. 15 mln zł hali montażu w Kuźni Raciborskiej ma zapewnić zakładowi perspektywiczny rozwój na najbliższe 10 – 20 lat (więcej w artykule: Rafamet wybuduje halę za 15 mln zł).
- reklama -

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Bydgoska PESA zadowolona z obrabiarki RAFAMETU

Zakontraktowana przez firmę PESA Bydgoszcz obrabiarka typu UBF 112 N doczekała się pozytywnego odbioru wstępnego. Obecnie trwają prace związane z montażem maszyny u klienta.

Dywidenda w Rafamecie – zysk dla wszystkich

Akcjonariusze RAFAMETU po raz piąty z rzędu mogą liczyć na wypłatę dywidendy. Pierwsza transza za 2012 r. została wypłacona 5 lipca. Łącznie do akcjonariuszy trafi 1,29 mln zł w dwóch transzach, w sumie po 30 gr na akcję.

RAFAMET: Saudyjczycy i Turcy zadowoleni z obrabiarek

W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2013 r. RAFAMET S.A. zakończył budowę aż czterech obrabiarek. Odbiory wstępne maszyn zakończyły się powodzeniem.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here