21 bezrobotnych może ubiegać się o środki na własny biznes

0

Ruszyła rekrutacja do projektu "Kierunek przedsiębiorczość", dzięki któremu bezrobotni z powiatu raciborskiego mogą ubiegać się o 21 tys. zł na otwarcie działalności gospodarczej. Wnioski można składać do 26 września.

Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu informuje osoby bezrobotne zainteresowane rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej, iż rozpoczęła się rekrutacja do projektu „Kierunek przedsiębiorczość” w ramach Priorytetu VI „Rynek pracy otwarty dla wszystkich”, Działanie 6.2 „Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Rekrutacja trwać będzie przez 14 dni roboczych do dnia 26 września br.

- reklama -

W ramach działań projektowych planuje się przeprowadzenie rekrutacji uczestników projektu, zorganizowanie szkoleń (40 godz.) oraz wsparcie doradcze (4 godz.) z zakresu związanego z podejmowaniem działalności gospodarczej oraz przyznanie dla 21 osób bezrobotnych środków finansowych na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Wypłata bezzwrotnych środków na podjęcie działalności gospodarczej w kwocie 21 662,00 zł dla uczestników projektu planowana jest na miesiące marzec – maj przyszłego roku. W całym województwie przewidziano udział w projekcie dla 1550 osób bezrobotnych, w tym minimum 698 kobiet.

 

 

Paweł Strzelczyk

 

 ————————————————

 

zobacz także:

 

"Kierunek Przedsiębiorczość" – dotacje na start z biznesem

Dotacja na założenie firmy, szkolenia, wsparcie doradcze – to wszystko w ramach projektu "Kierunek Przedsiębiorczość", do którego przystąpił PUP w Raciborzu. Wkrótce rozpocznie się rekrutacja. Ilość miejsc ograniczona!

 

 

PUP Racibórz: bezrobocie spadło do 8,5%

Lato sprzyja spadkowi bezrobocia. W sierpniu pracę znalazło 88 z 2953 osób zarejestrowanych w raciborskim urzędzie pracy. Jakie zawody są obecnie najbardziej poszukiwane? Praca Racibórz>>>

 

Będą pieniądze dla bezrobotnych. 21 tys. na otwarcie firmy

Raciborski PUP przystąpił do projektu Kierunek Przedsiębiorczość, w którym bezrobotni będą mogli ubiegać się o 21 tys. zł na start z własną działalnością gospodarczą. Rekrutacja ruszy na przełomie sierpnia i września.

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here