WNP: Czy nowe bloki w Opolu załagodzą spór Rafako i Alstomu?

0

Wzajemne roszczenia Rafako i Alstomu opiewają na 700 mln zł. Ich rozstrzygnięcie w sądzie to perspektywa drugiej połowy 2014 r. Szybciej mogą porozumieć się poza sądami, a pomóc może budowa nowych bloków Elektrowni Opole.

O sprawie pisze branżowy portal Wirtualny Nowy Przemysł: Relacje Rafako i Alstomu ze ścieżki współpracy zaczęły kierować się na drogę ostrego konfliktu w drugiej połowie 2011 r. Wówczas właścicielem Rafako zostało PBG, z którym wcześniej Alstom stworzył konsorcja do przetargów na budowę bloków w Stalowej Woli, Włocławku, Kozienicach, Jaworznie oraz Turowie – czytamy w wnp.pl

- reklama -

 

Więcej w artykule Tomasza Elżbieciaka w wnp.pl 

 

/ps/

 

 ——————————————

 

zobacz także:

 

Alstom lub SNC Lavalin mogą zaangażować się w budowę bloku energetycznego w Jaworznie. Z kolei Bank Gospodarstwa Krajowego może wejść w kooperację w sprawie udzielenia gwarancji dla Rafako i Mostostalu Warszawa.
 
Francuscy giganci energetyki jądrowej – Areva i EDF – zawarli porozumienie z Rafako. Celem jest przygotowanie kompleksowej i atrakcyjnej oferty w spodziewanym przetargu na budowę elektrowni jądrowej w Polsce.

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here