Koncertował w Notre Dame i Gandawie, teraz zagra w Raciborzu

0

Roman Perucki – pierwszy organista Archikatedry Oliwskiej, profesor gdańskiej Akademii Muzycznej, muzyk prowadzący kursy mistrzowskie od Niemiec po Meksyk, wystąpi 18 września o godz. 18.45 w kościele pw. WNMP w Raciborzu.
To będzie gratka nie tylko dla miłośników muzyki klasycznej. – Znakomity instrumentalista zagra w Raciborzu m.in. doskonale znany utwór Jana Sebastiana Bacha – Toccata and Fugue. Usłyszymy także inne utwory z epoki baroku, romantyzmu, a na koniec coś w klimacie tanecznym – bardzo lubiany przez publiczność utwór współczesnego kompozytora Mariana Sawy "Fuga-Bolero" – mówi Elżbieta Włosek-Żurawiecka, dyrektor artystyczny Dni Muzyki Organowej i Kameralnej, które w Raciborzu organizowane są już od 26 lat.  

Roman Perucki jest Dyrektorem Naczelnym Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Z jego inicjatywy powstało Gdańskie Centrum Muzyczno – Kongresowe, siedziba filharmonii. Prowadzi kursy mistrzowskie w Niemczech, Francji, Portugalii, Rosji, Meksyku oraz wykłady w uczelniach i szkołach muzycznych na terenie całej Polski. Jest jurorem wielu międzynarodowych konkursów organowych.

- reklama -

W swoim dorobku ma już ponad 2000 recitali. Koncertował w najsłynniejszych katedrach i salach koncertowych świata, m.in. w Notre Dame (Paryż), katedra w Gandawie (Belgia), Mariinsky Theater (St. Petersburg), sala koncertowa The UANL Symphony Orchestra w Monterrey (Meksyk).

Koncertuje w Polsce, w niemal wszystkich państwach Europy, w Rosji, Japonii, Chinach, Australii, Meksyku i USA. Dużą część koncertów wykonuje wspólnie ze swoją małżonką, skrzypaczką Marią Perucką.

W kolejną środę 25 września również o godz. 18.45 w kościele pw. WNMP w Raciborzu wystąpi Chór kameralny "CANTORES MINORES WRATISLAVIENSES". Na wszystkie koncerty w ramach XXVI Dni Muzyki Organowej i Kameralnej wstęp jest wolny.

/s/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here