Dreszczowiec w 2 secie, Rafako wciąż bez zwycięstwa w lidze

Siatkarze AZS Rafako doznali trzeciej porażki w tegorocznym sezonie, przegrywając na wyjeździe z Wartą Zawiercie. Do historii przejdzie drugi set spotkania, który zakończył się rzadko spotykanym w siatkówce wynikiem… 38:36

Niepokonana w lidze Warta pewnie wygrała pierwszego seta do 18. Nie lada emocje zafundowali gracze obydwu drużyn w secie nr 2. Od stanu 24:23 Rafako wybroniło10 setboli, aż wyszło na prowadzenie 34:35. Kolejne dwie piłki setowe mieli podopieczni Witolda Galińskiego, ale rywal udanie doprowadził do remisu po 36. Niestety, dwie skuteczne zagrywki (w tym jeden as serwisowy) zawodnika gospodarzy zakończyły tę partię na ich korzyść. Trzecią partię również wygrali miejscowi, tym razem do 17.

Zawiercie po zwycięstwie nad Rafako bez straty seta przewodzi tabeli 5. grupy II ligi. Porażek, i to dotkliwych, doznały również drużyny z którymi Rafako już się mierzyło w tym sezonie. Strzelce Opolskie uległy idącemu jak burza Volleyowi Rybnik, zaś Juvenia została zdemolowana przez Politechnikę Opolską. Właśnie opolanie będą kolejnym rywalem Rafako. Spotkanie odbędzie się w sobotę 19 października, ze względu na Budo Galę wyjątkowo w hali w Rudniku.

TKKF Czarni Katowice – Winner Czechowice-Dziedzice 3:0 (25:23, 25:22, 27:25)
TS Volley Rybnik – UKS Strzelce Opolskie 3:0 (25:15, 25:20, 25:13)
AZS Politechnika Opolska – Juvenia Głuchołazy 3:0 (25:19, 25:12, 25:11)
Warta Zawiercie – AZS Rafako Racibórz    3:0 (25:18, 38:36, 25:17)
Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel II pauzowała

Tabela II ligi (za siatka.org; kolejno: rozegrane mecze, punkty, stosunek setów, stosunek małych punktów):

1 Aluron Warta Zawiercie              4    12    12:0    313:220
2 TS Volley Rybnik                        4    11    12:3    350:284
3 AZS Politechnika Opole             4    8    9:5    314:263
4 TKKF Czarni Katowice               3    6    6:3    214:194
5 UKS Strzelce Opolskie              4    6    6:6    248:263
6 Juvenia Głuchołazy                   3    2    3:8    195:255
7 MTS Czechowice-Dziedzice      4    2    4:12    311:358
8 KS AZS Rafako Racibórz          3    1    2:9    231:270