Pełna sala na koncercie „Pamiętasz była jesień” w „Strzesze”

6
Przy pełnej widowni Domu Kultury "Strzecha" zabrzmiały najbardziej znane przeboje w jesiennym klimacie. "Pamiętasz była jesień…" – zdjęcia>>>

Na scenie w koncercie "Pamiętasz była jesień" wystąpiły trzy zespoły działające w Raciborskim Centrum Kultury: Zespół „60+”, Grupa Bez Nazwy oraz „Perspektywa”. Zabrzmiały dobrze znane utwory:  „Pamiętasz była jesień”, „Jesienny Pan”, „Bez ciebie jesień”, „Venus”, „Black Velvet”, „Sing sing”, czy „Blues In The Closet”.

Zespół "60+" przypomniał o sobie koncertem letnim w Parku Roth. Świetnie czuje się wrepertuarze Ireny Jarockiej, Maryli Rodowicz czy Anny Jantar. – Ten koncert będzie właśnie jak jesień – czasem w odcieniach melancholii, czasem słońca i radości – mówiła przed koncertem Barbara Tarnowiecka, wokalistka i szefowa zespołu. – Piosenki są znane szerokiej publiczności, szczególnie młodzieży 60 plus. Odbiorcy są szczęśliwi, że mogą do tych utworów znowu wrócić, że mogą powspominać dawne czasy, swoje młode lata. A naszym zadaniem jest wprowadzić w jesień tanecznym krokiem – dopowiada Jan Dubiel, klawiszowiec Zespołu "60+".

Grupa Bez Nazwy kontynuuje swoją świetną muzyczną przeszłość. Zespół zagrał w "Strzesze" standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej. Grupa powstała w 1970 roku, występowała w TV Katowice, nagrała kilka audycji w Radiu Opole, koncertowała w kraju i za granicą. – Jazz zawsze był trzonem naszego zespołu, ale odkąd zaczęliśmy współpracę z "Perspektywą", wprowadziliśmy do naszego repertuaru także utwory rozrywkowe, polskie i zagraniczne – mówiła przed występem Elżbieta Skrzymowska, skrzypaczka i wokalistka, córka znanego raciborskiego, niestety już nieżyjącego jazzmana Antoniego Kucznierza, lidera Grupy Bez Nazwy. – Dla mnie jazz jest muzyką, która pozwala na otwartość. Jest temat z którego się wychodzi, ale potem-miejsce na improwizację, na to by grać muzykę jak się ją czuje – dodaje.

Koncert zakończyły dziewczyny z "Perspektywy", która działa w Raciborskim Centrum Kultury od 2007 roku a założycielem i instruktorem jest Alicja Ploch-Burda. – Dla mnie muzyka jest wszystkim! Nie potrafię sobie wyobrazić siebie bez śpiewania! – mówi Mirela Kulik z "Perspektywy". – Ja wiąże z muzyką całe życie! Zresztą podobnie myślą wszystkie dziewczyny z zespołu, dlatego tak dobrze nam się razem śpiewa – dopowiada Agata Pawłowska.
"Pamiętasz była jesień" był kolejnym koncertem w ramach tegorocznej Raciborskiej Jesieni Muzycznej. W kolejny weekend, sobotę 26 października o 18.00 z kameralnym koncertem "Od Piaf do Brela" wystąpi przed publicznością w RCK francuska piosenkarka Iris Munos i będzie można poczuć klimat francuskich kawiarenek…

publ. /żet/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

- reklama -

Przy Strzesze powstanie parking na 40 aut?

Do 15 października czeka magistrat na chętnych chcących podjąć się wykonania dokumentacji projektowo – kosztorysowej parkingu przy Domu Kultury Strzecha. Docelowo ma tam powstać parking na ok. 40 pojazdów.

Konkurs na ulubione miasto w Polsce. Jak wypada Racibórz?

Trwa konkurs portalu zumi.pl na ulubione miasto w Polsce. Głosować można na każde z 335 miast powiatowych w Polsce. Konkurs na ulubione miasto w Polsce – głosujemy na Racibórz – szczegóły>>>

Racibórz porwanie:wywieźli go do lasu i pobili.Chcieli 300zł

Sceny jak z filmu rozegrały się na parkingu przy ul. Bosackiej w Raciborzu. Mężczyźni zmusili 21-latka aby wsiadł z nimi do samochodu, wywieźli go do lasu, dotkliwie pobili… Napastnicy żądali od mężczyzny 300 zł.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

6 KOMENTARZE

  1. ten kto jest bystry to zauważy, że zdjęcie widowni zrobione jest jeszcze przed rozpoczęciem koncertu. Sala była prawie pełna. Koncert opóźniony był o 10 minut z powodu przeludnienia przy kasie…

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here