Drogówka przygląda się trzeźwości kierowców

0

W poniedziałek od wczesnych godzin porannych na terenie miasta raciborscy policjanci prowadzą działania „Trzeźwość”. Celem akcji jest eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu.

Raciborska drogówka przeprowadza podobne działania cyklicznie, najczęściej w poniedziałki. Niestety, wciąż nie brakuje amatorów jazdy na "podwójnym gazie". Przykład chociażby z minionego weekendu, gdzie w ręce stróżów prawa wpadło troje nietrzeźwych kierowców.

- reklama -

 

Dlatego policja apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku i o to by pamiętać , że po wypiciu alkoholu nie należy prowadzić żadnego pojazdu: samochodu, roweru, motocykla itd. – Pamiętajmy, że kierowanie wszelkimi pojazdami na "podwójnym gazie" jest zabronione nie tylko przepisami prawa, zagraża życiu i zdrowiu kierującego i stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców był już wiele razy przyczyną tragedii, dlatego pamiętajmy i myślmy o konsekwencjach przed, a nie po fakcie – przestrzega mł. asp. Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

 

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here