„Trzynastka” ma nowy piękny plac zabaw

0

W piątek z udziałem władz miasta odbyło się otwarcie placu zabaw przy SP 13, powstałego w ramach programu "Radosna szkoła". Wybudowany kosztem ponad 100 tys. zł jest to piąty tego typu obiekt przy raciborskiej szkole.

 

 
- reklama -

 

Oddanie placu zabaw do użytku przeciągnęło się o ok. 2 miesiące, gdyż jak tłumaczy dyr. Bogusława Małek, w w całej Polsce jest obecnie boom na takie obiekty. Powstaje ich naprawdę dużo, stąd wykonawca zwyczajnie nie zdążył zmieścić się w przewidzianym terminie. Już jednak jest i może służyć uczniom SP 13, ale też innym dzieciom, nie będącym uczniami szkoły. Na razie godziny otwarcia przewidziano w przedziale 9.00 – 16.00, lecz gdy tylko nadejdzie wiosna, zostaną one wydłużenie.

W żartobliwym wierszyku przedstawionym przed oficjalnym przecięciem wstęgi dzieci dziękowały prezydentowi Lenkowi za to, że mimo kryzysu finansów publicznych znalazł środki na miejsce w którym mogą bezpiecznie się bawić. A jest za co dziękować, bo choć 50 % kosztów pochodzi z dofinansowania, to i tak prezydent musiał wysupłać z miejskiej kasy 50 tys. zł.

 

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here