WNP: Rafako odrzucone, zlecenie w Bydgoszczy dla Alstomu

1

Oferta Alstom Power została wybrana przez PGE GiEK jako najkorzystniejsza w przetargu na budowę instalacji odsiarczania w ZEC Bydgoszcz. Konkurencyjna oferta konsorcjum Rafako została odrzucona przez zamawiającego.

O sprawie pisze branżowy serwis Wirtualny Nowy Przemysł: Oferty w przetargu otwarto pod koniec września. Jako kryterium wyboru przyjęto najniższą cenę. Najtańszą złożył Alstom Power, który wycenił swoje usługi na 73,61 mln zł brutto wobec budżetu inwestora w wysokości 86,1 mln zł brutto. Pozostałe złożyły konsorcjum Rafako i ukraińskiej spółki DEMZ Engineering (95,5 mln zł brutto) oraz do niemieckiej firmy Lab (109,47 mln zł brutto) – czytamy w portalu.

- reklama -

Oferta konsorcjum Rafako została odrzucona, gdyż nie była zgodna z treścią SIWZ, m.in. w zakresie schematu kanałów spalin, a także z powodu braku informacji nt. sorbentu oraz zużycia energii przez elementy IOS.

 

/ps/

 

cały artykuł na wnp.pl

 

 ——————————–

 

zobacz także:

 

Rafako: 140 mln zł straty netto w III kwartale

Strata netto Rafako w trzecim kwartale wyniosła 139,9 mln zł, wobec 3,5 mln zł zysku przed rokiem. Na wynik wpłynęły odpisy aktualizujące w kwocie 110 mln zł – podała spółka w raporcie.

 

 

Dymisje w PGE. "Pod nóż" poszli przeciwnicy rozbudowy Opola

Ważna wiadomość dla Rafako. Z zarządu PGE odwołano dwoje wiceprezesów, w tym prawą rękę prezesa Kiliana. W tle dymisji stoi sprawa rozbudowa bloków w Opolu. Odwołani twierdzili, że inwestycja nie ma ekonomicznego sensu.

  

Rafako i Alstom już w pełnej komitywie

Postępowanie przeciwko Rafako przed sądem w Stuttgarcie zostało umorzone wobec wycofania pozwu przez Alstom, ponadto obie spółki cofnęły pozwy wzajemne w postępowaniach arbitrażowych – podało Rafako w komunikacie.

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. hmm

    Źle się dzieje w Rafako. Nigdy jeszcze nie złozyli oferty, która nie spełaniałabym wymogów, a teraz lecą sobie w kulki chyba. A taki doby zakłąd to kiedyś był.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here