Poseł o zmianach w rządzie: Czasem trzeba zmienić paliwo

24

W tym tygodniu premier Tusk wymienił kilkoro ministrów swojego rządu. – To naturalne, że ludzie się wypalają po latach ciężkiej pracy. Zmieniliśmy paliwo i jedziemy dalej – tak zmiany w rządzie komentuje poseł Siedlaczek.

Zgodnie z decyzją Donalda Tuska Elżbieta Bieńkowska stanie na czele nowego resortu infrastruktury i rozwoju oraz obejmie funkcję wicepremiera. W rządzie znalazło się także 6 nowych ministrów: Mateusz Szczurek, Maciej Grabowski, Rafał Trzaskowski, Joanna Kluzik-Rostkowska, Lena Kolarska-Bobińska oraz Andrzej Biernat. Z robotą rozstali się Jacek Rostowski, Marcin Korolec, Michał Boni, Krystyna Szumilas, Barbara Kudrycka i Joanna Mucha. Wcześniej, w tym samym tygodniu, z posadę stracił także Sławomir Nowak. Skąd taka czystka w rządzie, skoro podobno niektórzy ministrowie jeszcze niedawno wydawali się niezastąpieni w układance Platformy Obywatelskiej, ba! Nawet na tle innych krajów UE przedstawiani byli i jawili się jako mężowie opatrznościowi i wybawiciele krajowej gospodarki – jak J. Rostowski?

- reklama -

 

O komentarz poprosiliśmy człowieka nr 1 w Platformie Obywatelskiej w powiecie raciborskim, czyli posła Henryka Siedlaczka. – Media doszukują się sensacji i nie wiadomo jakich powodów, a to najzwyklejsza w świecie rekonstrukcja, jaka często ma miejsce w strukturach rządowych lub samorządowych – skomentował dla portalu raciborz.com.pl tuż przed swoim czwartkowym wystąpieniem w sejmie. – Po sześciu latach ciężkiej pracy ludzie mają prawo być zmęczeni, wypaleni. Basia Kudrycka od dawna wspominała, że chce odejść, Michał Boni to samo. To normalne że w takim momencie trzeba wpuścić trochę świeżej krwi – twierdzi parlamentarzysta.

 

Zapytaliśmy posła, dlaczego z rządu odszedł uważany za prawą rękę premiera Jacek Rostowski. – Dokładnie z takich samych powodów jak pozostali, co już mówiłem. Proszę zwrócić uwagę, że przez sześć lat funkcjonował w niesprzyjających warunkach, zmagając się ze wściekłym kryzysem, a mimo to odchodzi pozostawiając kraj w dobrej kondycji, ze wzrostem gospodarczym – twierdzi. Na pytanie skąd wzięła się kandydatura Mateusza Szczurka i czy tak młody człowiek poradzi sobie na tak odpowiedzialnym stanowisku, poseł nie ma wątpliwości: – Czy wiek ma dyskryminować go jako ministra? To dobry kandydat, wcześniej był głównym ekonomistą jednego z największych banków. Zresztą to sam Rostowski wskazał go jako swojego następcę.

 

Równie zdecydowanie poseł odpowiada na pytanie, czy zmiany korzystnie wpłyną na funkcjonowanie rządu. – Taka wymiana, gdy zaczyna brakować paliwa, jest pożądana i uzasadniona. Nalaliśmy świeżego paliwa i jedziemy dalej – podsumowuje.

 

Paweł Strzelczyk

 

 ————————————————–

 

zobacz także:

 

H. Siedlaczek: Większy deficyt to nie tragedia

Sejm znowelizował budżet na 2013 rok, zwiększając dopuszczalny deficyt o 16 mld zł. – To zupełnie normalne rozwiązanie – komentuje poseł Siedlaczek, ganiąc jednocześnie PiS za opuszczenie sejmu podczas głosowania.

 

 

Raciborska Platforma wybrała nowy zarząd

Zjazd PO w powiecie raciborskim w październiku wybrał ponownie posła Siedlaczka na szefa Platformy w powiecie.  Natomiast na listopadowym (12 XI) posiedzeniu Rady PO RP w powiecie raciborskim wybrano zarząd tej partii.

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

24 KOMENTARZE

 1. bzyk

  A ty Siedlaczek, ty draniu i łobuzie kim jesteś?Głosowałeś jak ci zagrali, głosujesz jak reszta PO-łajdaków przeciw społeczeństwu.Nie mam słów ,tfu…na ciebie, jak cię zobaczę na ulicy to napluję na ciebie

 2. donat

  Kiedy wreszcie PO zostanie od władzy odsunięte razem z p Siedlaczkiem ?Dość braku moralności niszczenia Polski korupcji i afer.

 3. nie strasz – to karalne jest – i szkoda sliny.

 4. PO rozwaleniu oswiaty,szkolnictwa wyższego,finansów rzeczywiście czas by zejść ludziom z oczu.

 5. basta

  Z oczu, to powinny zejść te wszystkie poniższe chamskie wpisy.

 6. @basta

  Sam pisał chamskie dywagacje, lecz tylko w innych widział swoje wariacje tak to jest już od wielu lat że że pewne indywidua chcą na siłę zbawiać ludzi i świat ,tylko w tym jest problem cały że pycha im rozum zabrała jak jesienny wiatr ostatnie liście z drzew..

 7. Z Rud

  Co zrobi ten chłop jak straci po tylu latach fuchę posła za ponad 10 tyś. miesięcznie? Życzcie mu a będzie Wam życzone.

 8. :):)

  Już się nie martwcie, nadal posłem będzie a wy nadal bzdury na forach pisać będziecie 🙂

 9. korek

  Polacy nie tacy głupi jak PO mysli my już wam dziękujęmy za wasze rujnowanie wszystkiego czego się dotkneliście za Smoleńsk też prawda wychodzi po trochu na jaw..[img]http://i.wp.pl/a/f/jpeg/32395/okladka_dorzeczy_tuskputin.jpeg[/img]

 10. ???

  Nie popisuj sie, że umiesz wklejać tu foty. Każdy potrafi w necie buszować i czytać, to co mu odoiwiada. Masz zgodę na to by tu fotki kopiować nie swoje?

 11. @???

  Nigdzie nie buszował tylko na Wirtualnej Polsce zobaczył popularny portal.Widać że jesteś twardogłowy z PO.Wy jak za komuny byście wprowadzili cenzurę i ACTA tylko żeby ludzi w kłamstwie i ciemnocie waszej propagandy trzymać .Poczytaj sobie wpisy pod tym art na WP. Jest ok 3000 wpisów .i jakie one są dla PO „przychylne”.To przeczy waszej propagandzie że polacy mają dość Smoleńska bo ilośc wpisów i komentaże świadczą o czymś zupełnie przeciwnym.A tak na marginesie to jakby czas cofnąć idealnie byś pasował z tą twoją cenzurą do lat 50 tych .W tamtej wladzy miałby napewno duże pole do popisu.

 12. ???

  Wiesz co to prawo autorskie??? Chyba nie a ilośc wpisów nie świadczy o ilości osób. Klakierzy na akord piszą:)

 13. @???

  Prawo autorskie??Proszę cię nie strasz mnie i Polaków prawami autorskimi aby zablokować dostęp do informacji.To ostatnia odpowiedż moja do ciebie .Nie mam więcej zamiaru z tobą polemizować i przestań straszyć mnie i mój naród z twoją skompromitowaną partią bo niedługo już się z wladzą pożegnacie .

 14. do ???

  O prawie autorskim to masz pojęcie jak świnia o rządzeniu albo sławek tik tak o donaldzie albo donald o świni. Nie wpierdalaj się z ludziom we wpisy, bo chuja wiesz. Uśmiechnięty ryj z emotikonem, masz zgodę autora tego znaku graficznego? Nie? to spierdalaj! Klakierzy na akord piszą, ale już niedługo. Pójdzie się jebać donek, wam też widmo zajrzy w oczy (O)(O) panie premierze co się dzieje, nie tak miało być, obiecywał pan kto ze mną ten nie zginie. Pan obiecywał panie premierze. Jak żyć, jak żyć? My za panem, a pan nas olał, jak żyć?

  Zgłoś do „DoRzeczy” podpierdolenie zdjęcia. Pewnie od razu do sądu zgłoszą. Ech, wy lemingi już naprawdę odbyty przez gardło w agonii wypluwacie…

 15. ???

  Skąd wiesz kim jestem i jakie mam poglądy. Nie wypowiadam się nic o partii czy konkretnych osobach politycznych. Odnoszę się tylko do obowiązującego prawa. I broń nas Boże na od takich co wypowiedzieć się kulturalnie nie potrafią. Chamstwem nie zdominujecie ludzi 🙂

 16. do ???

  T O C I O D P O W I E M W O L N O I D R U K O W A N Y M I L I T E R A M I :

  Odnoszę się tylko do obowiązującego prawa ??? Z N A C Z Y C O ? P R A W A A U T O R S K I E ? Z L I T U J S I Ę . J E Ś L I O T O C H O D Z I T O D Z I E L N Y O B R O Ń C O O B O W I Ą Z U J Ą C E G O P R A W A D A J E S Z D U P Y N A C A Ł E G O. D A L S Z Y K O M E N T A R Z Z B Ę D N Y B O C O T U K O M E N T O W A Ć?
  I broń nas Boże na od takich co wypowiedzieć się kulturalnie nie potrafią. – P O W I E D Z T O S I K O R SK I E M U, N I E S I O Ł O W SK I E M U

  Chamstwem nie zdominujecie ludzi 🙂 – P O W I E D Z T O S I K O R SK I E M U, N I E S I O Ł O W SK I E M U

  Skąd wiesz kim jestem i jakie mam poglądy. Nie wypowiadam się nic o partii czy konkretnych osobach politycznych. Odnoszę się tylko do obowiązującego prawa – C Ó Ż Z A P O C H W A Ł Y G O D N A B E Z I N T E R E S O W N O Ś Ć. S A M O T N Y J E Ź D Z I E C N A P US T Y N I B E Z P R A W I A I SZ U B R A W S T W A. B R A W O, W I Ę C E J T A K I C H T R Z E B A!

 17. Wszyscy tak psioczycie na PO, to powiedzcie mi jakie Wy macie rozwiązanie dla uratowania naszego kraju? Zostawić PiS przy władzy? Czy może wprowadzić anarchię? No, powiedzcie, hojracy.

 18. @odp

  Anarchię to prowadzi już parę lat PO z rudym na czele .Nie siej propagandy.Ostatnia gigantyczna afera to tylko czubek góry lodowej.

 19. Anarchia a korupcja- umiesz to rozróżnić? Żałosne są niektóre wpisy. Ludzie piszą sami nie wiedząc o czym. Coś uslyszą coś niedoczytają i nowe teoriw produkują. A problem ostatnich przekrętów przetargowych sięga ponoć parę lat do tylu. Więc mam nadzieję, że wyjdzie kto i za jakich rządów to czyniłi i kto ich krył.

 20. Pośle Sedlaczek w tej stajni to nie paliwo należy wymienić tylko porządnie wyciepnąć gnój jaki tam narobiliście przez te lata.a gnój ma to do siebie ,że jak się go nie wyciepnie to śmierdzi oj bardzo smierdzi

 21. Twoje wpisy są żenujące.I nie strasz anarchią .Jak tusk doszedł do władzy to wszystkich z pis wyrzucił więc nie sciemniaj że to inne partie stoją za tym złodziejstwem.Bo to tylko i wyłącznie sprawka PO PSL.

 22. Jedyne rozwiązanie to, sprawiedliwość!!!!!!!!Każdego PO-wca wsadzić na 10 lat więzienia a dla tych którzy ściemniają,oszukują ludzi że są opozycją 5-ęć lat więzienia, dla PIS-owców,palikociarni i tych innych komuchów, a żydów wyeksportować do Izraela i wtedy zacząć od nowa prubować coś zbudować, inaczej się nie da

 23. @żenada- A ty skąd taki poinformowany, kto i jakie partie? Czas pokaże co i jak i kto. Cyfryzacja trwa już latami. Pozyjemy zobaczymy.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here