
Kolejne książki do wygrania. Tym razem Dom Książki z Raciborza w nagrodę przygotował dla Czytelników portalu raciborz.com.pl książki "Zaprzysiężona Dziewica" oraz "Cuda Polski…".
Do wygrania:
"Zaprzysiężona dziewica" – Elvira Dones (zwycięzca: Dorota Piperek)
Można je spotkać w bałkańskich górach, w Albanii nazywane są „zaprzysiężonymi dziewicami” – virgijneshë. Ubrane jak mężczyźni wykonują męskie zajęcia i zawody, noszą strzelbę, palą papierosy, a młodsze z nich w miastach pracują jako kierowcy tirów. Zgodnie z tradycją złożyły śluby wiecznej czystości i przyjęły rolę mężczyzny, by pod męskim imieniem dbać o honor rodu.
"Cuda Polski. Najpiękniejsze budynki i budowle" (zwycięzca: Patrycja Węgrowska)
Album zawiera opisy i fotografie najpiękniejszych, a zarazem najbardziej fascynujących budynków i budowli w Polsce. To ekscytująca podróż przez wszystkie regiony naszego kraju, dostarczająca wiele emocji i wrażeń estetycznych, ale także wiedzy o malowniczych zakątkach, znanych dziełach architektonicznych i ich twórcach. Wartość polskich zabytków została doceniona przez UNESCO – jedenaście zespołów architektonicznych objęto szczególną ochroną ze względu na ich unikatowe walory.
————————————————————–
Aby wygrać książki, które ufundował dla Was Dom Książki z Raciborza należy odpowiedzieć na pytanie: Według legendy kluski śląskie wynaleziono w Raciborzu w 1241 roku. Nie służyły one jednak jako dodatek do potrawy. Do czego były używane?
Odpowiedzi konkursowe można przesyłać na adres: [email protected] do 27 listopada. W temacie maila wpiszcie "Dom Książki Racibórz listopad". W treści maila prosimy o podania tytułu książki, którą chcecie wygrać oraz imienia i nazwiska. Nazwiska zwycięzców podamy 28 listopada.
Regulamin konkursu:
O wygranej decyduje grono redakcyjne, które w wyniku głosowania wybierać będzie najciekawszą odpowiedź. Jeżeli w warunkach konkursu zaznaczono, że wygra osoba/osoby, która jako pierwsza udzieli prawidłowej odpowiedzi o wygranej decyduje kolejność zgłoszeń. Pod uwagę brane są tylko prawidłowe odpowiedzi wysłane drogą mailową sygnowane własnym imieniem i nazwiskiem. Zwycięzca konkursu informowany jest o wygranej drogą mailową na adres, z którego wysłano odpowiedź konkursową. Nagroda jest do odebrania w siedzibie firmy Raciborskie Media (róg Klasztornej i Ogrodowej) w Raciborzu, o ile w powiadomieniu nie wskaże się innego miejsca odbioru nagrody.
Nagroda powinna zostać odebrana w ciągu 7 dni od poinformowania o wygranej (wysłania powiadomienia). W przypadku nie odebrania nagrody organizator konkursu może wyłonić innego zwycięzcę lub przeznaczyć nagrodę na inne cele. Biorąc udział w konkursie, zgadzają się Państwo na przetwarzanie podanych przez siebie danych osobowych przez organizatora – firmę Raciborskie Media, SOFT-ib – zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r (Dz. U. nr 133 poz. 883) – w celach marketingowych
/p/





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)



![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)




![Konkurs „Moja biblioteka” rozstrzygnięty [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2023/04/moja-biblioteka.jpg)


