Wraca temat Żeromskiego. Nowe propozycje organizacji ruchu

1

Jednokierunkowa od Szczęśliwej do Słowackiego lub całkowicie dwukierunkowa – to nowe koncepcje organizacji ruchu na ulicy między SP15 a stadionem PWSZ. Kwestię parkowania ma rozwiązać duży parking na terenie piętnastki.

Zmiana organizacji ruchu drogowego na ulicy Żeromskiego była tematem spotkania mieszkańców Raciborza, radnych Roberta Myśliwego i Jana Wiechy z Mirosławem Lenkiem – prezydentem Raciborza, które odbyło się w 27 listopada br.

- reklama -

 Po analizie wniosku mieszkańców ulicy Stefana Żeromskiego nr 50, dotyczącego zmiany organizacji ruchu drogowego w tej sprawie ustalono dwie możliwości zmian. Pierwsza dotyczy wprowadzenia ruchu dwukierunkowego na odcinku od ulicy Warszawskiej do Szczęśliwej a na dalszej części drogi, ruchu jednokierunkowego do ulicy Juliusza Słowackiego. Druga propozycja zakłada pozostawienie ruchu dwukierunkowego od ul. Juliusza Słowackiego w kierunku ul. Warszawskiej z uwzględnieniem całkowitego zakazu postoju.

Obie propozycje do zaopiniowania przesłane zostaną do Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Projekt organizacji ruchu drogowego pozytywnie zaopiniowany przez PPSP w celu zatwierdzenia zostanie przesłany do Starosty Raciborskiego.

Jak się dowiedzieliśmy, władze mają dość śmiały plan odnośnie rozwiązania kwestii parkowania w tym rejonie. Analizowana jest koncepcja, w myśl której duży parking powstanie na placu należącym obecnie do Szkoły Podstawowej nr 15, między frontem szkoły a ulicą Słowackiego, tam gdzie obecnie znajdują się boiska do siatkówki plażowej. Nie należy jednak spodziewać się tego zbyt szybko, jest to raczej kwestia 2-3 lat.

 

 

Paweł Strzelczyk

 

 ————————————————

 

czytaj także

 

Żeromskiego jednak w dwóch kierunkach?

W październiku informowaliśmy, że na na odcinku ul. Żeromskiego (od Słowackiego do Wyszyńskiego) władze chcą puścić ruch tylko w jednym kierunku. Teraz jednak prezydent wycofuje się z tego pomysłu.

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. wiem

    No i będą tak dyskutować, myśleć, rozważać, wracać do tematu, aż w końcu nic nie zrobią. Jak zwykle z resztą.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here