Podłączenie do sieci ciepła PEC metodą na czyste powietrze?

PEC Jastrzębie chce, by jak najwięcej raciborzan ogrzewało swe domy przyłączając się do jego sieci ciepła. Władze miasta są za, pod warunkiem, że przedsiębiorstwo zagwarantuje stałe ceny.

 

- reklama -

Od jakiegoś czasu prezydent Lenk prowadzi rozmowy z władzami Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej z Jastrzębia. Kilkukrotnie informował o ich przebiegu np. podczas spotkań z mieszkańcami w dzielnicach czy w trakcie sesji. PEC jest żywo zainteresowany powrotem na raciborski rynek, by jak najwięcej mieszkańców przyłączało się do sieci ciepłowniczej i kupowało ciepło z Jastrzębia

– PEC powinien mieć świadomość, że jego oferta musi być zachęcająca – komentuje Mirosław Lenk. Ceny proponowane przez dostawcę póki co nie są zbyt atrakcyjne w porównaniu z innymi źródłami ciepła. Kiedyś samo przedsiębiorstwo swoją polityką cenową odstraszyło klientów z Raciborza od siebie. Teraz chce to naprawić.

Pierwszym z kroków ma być gwarancja stałych cen ciepła na okres trzech lat. Sugestię taką podsunął ciepłownikom sam prezydent i wydaje się, że ten pogląd podzielają . Wysokość cen będzie zależna od ilości mieszkańców chcących przyłączyć się do sieci.

Jak twierdzi prezydent, obecnie władze oczekują na propozycje PEC-u. W cieple systemowym, obok wymian kotłowni przydomowych na ekologiczne, widzą jedną z dróg na ograniczenie tzw. niskiej emisji, czyli zanieczyszczenia powietrza wynikającego z ogrzewania posesji.

 

Paweł Strzelczyk

 

 

"Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach". 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

- reklama -

11 KOMENTARZE

  1. Od wielu lat w Raciborzu panuje zastój w eliminacji niskiej emisji.Problem jest palący.Jakość powietrza w okresie zimy bardzo się pogarsza.Wiele budynków i kamienic ogrzewanych jest piecami gdzie spala się wszystko jak leci aby mnej wydać na ogrzewanie.Problem zanieczyszczenia powietrza to niedoceniany jeden z najpoważniejszych problemów w mieście.

  2. W centrum miasta dym z kamienic zatruwa całe miasto .Ładna wizytówka miasta.Szkoda naszego zdrowia .Może oprócz wstępnych deklaracji doczekają się raciborzanie konkretnych działań w tym kierunku.

  3. Niestety, każdy monopolista, a już szczególnie lokalny, wcześniej czy później skorzysta z uprzywilejowanej pozycji i dołoży konsumentom. Szkoda że na na rynku energii cieplnej nie ma możliwości wprowadzenia konkurencji. Przydałaby się ciepłownia na terenie RAFAKO o której kilka lat temu wspominano.

  4. Niestety poki co polityka cenowa PEC odstrasza zwlaszcza dotychczasowych klientow ktorzy odchodza i bynajmniej nie czynia tego bez powodu 😉 Kazdy martwi sie najpierw o wlasny portfel a pozniej zaczyna wierzyc „pretekstom” w stylu hasel o emisji…

  5. Co ty bajdurzysz że nie przejdzie.Twoim zdaniem dzieci i dorośli mają być bezkarnie truci niską emisją?Wystarczy że samochody w tym mieście mocno zanieczyszczają powietrze

  6. I co ty piszesz że ludzie nie wrócą do spółki.Czy dociera do twojej świadomości że budynki o których jest mowa nigdy nie były podłączone do sieci C.O. I że dopiero mają być podłączone więc nie ma mowy o powracaniu do spółki cieplnej.Nie dezinformuj na tym forum ludzi.A jeżeli chodzi o ceny to skoro większość płaci za c.o. w tym mieście to nie ma usprawiedliwienia dla tych którzy mają być dopiero podłączeni.

  7. I co ty piszesz że ludzie nie wrócą do spółki.Czy dociera do twojej świadomości że budynki o których jest mowa nigdy nie były podłączone do sieci C.O. I że dopiero mają być podłączone więc nie ma mowy o powracaniu do spółki cieplnej.Nie dezinformuj na tym forum ludzi.A jeżeli chodzi o ceny to skoro większość płaci za c.o. w tym mieście to nie ma usprawiedliwienia dla tych którzy mają być dopiero podłączeni.

  8. Godzina 17.30 Ulica Pracy oraz okolice banku PKO jest takie zadymienie i smród że trudno wytrzymać .W powietrzu czuć coś jakby spalane plastiki jest ciemno to ludzie w piecach palą czym popadnie bo nie widać.Może nasza władza zacznie rozwiązywać problem niskiej emisji w tym rejonie miasta?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here