Rodzicu! Zadbaj o zdrowe zęby swojego dziecka!

0

Rusza pierwsza edycja Akademii Małego Stomatologa.

Zastawiasz się, jak przełamać strach swojego dziecka przed stomatologiem? Fotel dentystyczny budzi jego frustrację? Zastanawiasz się jak to zmienić? Akademia Małego Stomatologa znajdzie rozwiązanie!
Gabinet stomatologiczny w oczach małego pacjenta może budzić różne uczucia. Począwszy od ciekawości, poprzez niepewność, na strachu kończąc. Warto więc w sposób przemyślany zaprzyjaźnić dziecko z tym miejscem, by chętnie do niego przychodziło przez całe swoje życie. Doskonale zdaję sobie sprawę, jak bardzo brakuje profesjonalnej profilaktyki- zwłaszcza dla najmłodszych. W przedszkolach oraz szkołach mamy jedynie akcje fluoryzacji, czasem połączone z przeglądem stomatologicznym. Lecz niestety – to za mało, ponieważ mimo to często zdarza się że przychodzimy do gabinetu ze swoją pociechą zbyt późno. Dlatego widząc potrzeby małych pacjentów, Dental Universe, pod patronatem Centrum Stomatologicznego Neo-Dent, otwiera pierwszą na rynku lokalnym Akademię Małego Stomatologa.

Akademia Małego Stomatologa to nowoczesne podejście do profilaktyki stomatologicznej kierowanej do dzieci w wieku 5 – 12 lat. Proponujemy cotygodniowe, godzinne spotkania, na których dzieci zamieniają się w prawdziwego dentystę. Pod głównym motto akcji – mądrość-zabawa- zdrowie – przebrane za stomatologów dzieci odkrywają tajemnice gabinetu stomatologicznego, zaprzyjaźniają się z Bronkiem, maskotką-modelem, który pilnuje nauki prawidłowego szczotkowania zębów oraz kontroluje postępy na każdej wizycie.

Ponadto Małych  Stomatologów czeka mnóstwo absorbujących doświadczeń. Dzieci eksperymentują z płytką nazębną a bawiąc się w szpiega same dochodzą przyczyny jej powstawania. Poznają twierdze stworków-potworków, poszukują zaginionych skarbów dentysty.  Podczas spotkań dziecko zdobywa także cenne wiadomości dotyczące powstawania próchnicy, budowy zęba, uzębienia mlecznego oraz stałego – wszystko w zabawnej, dostosowanej do wieku formie.

- reklama -

Każde spotkanie powiązane jest ze sobą tematycznie i niesie nowe umiejętności, wiadomości oraz mnóstwo zabawy i uśmiechu. Akademia Małego Stomatologa to fantastyczna zabawa, ale i nie tylko. Wiadomo, że nauka poprzez zabawę to najlepsza forma edukacji najmłodszych. Dla nas  najważniejsze jest, by dziecko zdobyło prawidłowe nawyki dbania o zęby. Dlatego wykorzystując dziecięcą ciekawość Bronek wprowadza dzieci w zębowy świat prawidłowych nawyków dbania o zęby, wyjaśnia jak prawidłowo je myć, a co najważniejsze, na każdej wizycie utrwala zdobyte wiadomości oraz kontroluje uzyskane efekty. Ogromnym atutem akademii jest wykonanie zalecanych zabiegów profilaktycznych u dzieci po wcześniejszym  przeglądzie stomatologicznym.

Cała edycja Akademii Małego Stomatologa trwa 3 miesiące. Kończy się uroczystym rozdaniem certyfikatów, które stanowią przepustkę na kolejną, bardziej zaawansowaną edycje Akademii Małego Stomatologa. Dodatkowo specjalny  paszport potwierdzający uczestnictwo w Akademii Małego Stomatologa niesie ze sobą zniżkę na ewentualne leczenie stomatologiczne w Centrum Stomatologicznym Neo-Dent przez cały czas uczestnictwa dziecka w spotkaniach.

Rodzicu, podaruj swojemu dziecku to co najcenniejsze – zdrowie. Akademia Małego Stomatologa zaprasza!

Więcej informacji oraz zapisy: Dental Universe Joanna Jarosz, ul. Mickiewicza 18, tel: 32 755 21 31.

Dental Universe
47 – 400 Racibórz
ul. Mickiewicza 18
tel. 32 755 21 31
www.neo-dent.pl

/Artykuł sponsorowany/
——————————————————————————————————————– 

 Artykuł zaczerpnięto z GazetaInformator.pl nr 155

 

Wiadomości z regionu na portalu regionalnym
www.gazetainformator.pl

 
——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here