Niesamowite fotografie w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

0

W raciborskiej bibliotece otwarto wystawę "Women's Pinhole Photography". Naprawdę warto zobaczyć!Organizatorzy Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej i Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zapraszają do  bibliotecznej galerii  „GAWRA” w Raciborzu ul. Kasprowicza 12 na wystawę „Women's Pinhole Photography”. Wystawa będzie czynna od 20 lutego do 25 marca 2014 w godzinach otwarcia biblioteki.

- reklama -
Autorki zaprezentowanych prac:

Sanna Fogelvik (Szwecja)  pochodzi ze Sztokholmu. Jest architektem oraz artystką poszukującą nowych możliwości w fotografii otworkowej. W jej zdjęciach przeważają krajobrazy i przestrzenie zawierające sugestie narracji. Swoje prace wystawiała w Szwecji oraz Stanach Zjednoczonych.

Lena Källberg (Szwecja) pochodzi z Arsty. Techniki fotografii otworkowej używa od roku 2003. Robiąc zdjęcia wykorzystuje zarówno aparaty dużego formatu,  jak i małe aparaty, wielkości pudełek od zapałek. Jej prace były wystawiane w Szwecji, Stanach Zjednoczonych, Polsce, Chorwacji, Hong Kongu, Rosji oraz Francji. Jest członkinią ekipy zarządzającej Worldwide Pinhole Photography Day. Prezentowane na wystawie fotografie, zostały wykonane za pomocą kamery otworkowej, wykonanej z pudełka po zapałkach. Zostały  ulepszone jej wersją „ procesu przyspieszania filmu” przy użyciu różnych slajdów filmowych. Używa tej metody do tworzenia zdjęć, aby w ich interpretacji pozostawić odbiorcom wolną rękę. Nigdy  nie jest pewna jakie zdjęcia wywoła.

Raina Vlaskovska (Bułgaria) pochodzi z Sofii. Ukończyła Narodową Akademię Teatru I Sztuki Filmowej w Sofii, uzyskując tytuł licencjata w fotografii. Fotografując preferuje używanie tradycyjnego czarno-białego filmu oraz fotografię otworkową.  

Svetlana Myslyvets (Ukraina) pochodzi z Kijowa. Jest fanką fotografii tradycyjnej. Pierwsze zdjęcia techniką otworkową zrobiła rok temu i od razu ją polubiła. Aktualnie posiada dwa aparaty przystosowane do fotografii otworkowej – ręcznie wykonany aparat do fotografii  formatu 4×5 oraz przerobionego Lubitela 166B.

publ. /żet/
źródło: MiPBP w Raciborzu
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Biblioteka Racibórz: Walentynki z Franklinem [ZDJĘCIA]

Dzieciaki były tak zachwycone, że podczas powitania nie chciały wypuścić Frankilna z objęć.

Pisarz na tropach przygód Tomka Wilmowskiego [ZDJĘCIA]

O przygodach Tomka Wilmowskiego, bosmana Nowickiego i Smugi z zapartym tchem czytały pokolenia młodzieży.

Konkurs wiedzy o "Hobbicie" J. R. R. Tolkiena

Wybierz się tam i z powrotem do okupowanej przez Smauga Samotnej Góry z najodważniejszym hobbitem jakiego zna Gandalf.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here