Gmina Kornowac z dofinansowaniem na wymianę kanalizacji

0

Gminny wniosek znalazł się w elitarnym gronie najlepszych 18 wniosków w województwie śląskim

Gmina Kornowac otrzyma 306 tys. zł pożyczki na realizację dziesiątego już zadania w ramach wielkiego przedsięwzięcia pn. Wymiana sieci wodociągowej w miejscowości Pogrzebień i Kornowac w gminie Kornowac. Tym samym gminny wniosek znalazł się w elitarnym gronie najlepszych 18 wniosków w województwie śląskim, które mogą liczyć na wsparcie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w zakresie realizacji działań związanych z gospodarką wodną.

- reklama -

Nabór wniosków trwał do 31 października ubiegłego roku. Ogółem wpłynęło ich 24 a łączną kwota wnioskowanego dofinansowania w formie preferencyjnej pożyczki przekroczyła 29 mln zł. Ostatecznie, 11 marca, Zarząd WFOŚiGW w Katowicach zdecydował się przeznaczyć do dofinansowania 18 wniosków, które mieściły się w ostrych kryteriach: stanu przygotowania zadania, osiągnięcia standardów Unii Europejskiej, zintegrowanej efektywności ekologicznej, ekonomicznej i społecznej itd. Łączna kwota wnioskowanej pożyczki dla tych zadań to 23,66 mln zł.

/Wojciech Żołneczko/

 

 

"Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach". 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here