Utalentowane młode kompozytorki ze szkoły muzycznej

0

Siostry Marta i Wiktoria Linek wraz z Pauliną Świerczek są autorkami wspólnie skomponowanego utworu na troje skrzypiec "Appassionato".

 
 

Trzy uczennice Państwowej Szkoły Muzycznej w Raciborzu odważyły się zmierzyć z próbą kompozytorską i napisany przez siebie utwór zaprezentowały wczoraj 20 marca 2014r. o godz. 16.00 na V Regionalnym Koncercie Bardzo Młodych Kompozytorów w Głubczycach.

- reklama -

Siostry Marta i Wiktoria Linek wraz z Pauliną Świerczek są autorkami wspólnie skomponowanego utworu na troje skrzypiec "Appassionato". Komponowanie, jak przyznają dziewczyny nie jest prostą rzeczą, ale warto było się wysilić, tym bardziej, że wczorajsze publiczne prawykonanie było pełnym sukcesem.

 

Oprócz udanego, autorskiego występu na koncercie młode skrzypaczki wzięły również udział w warsztatach muzycznych "Spotkanie z improwizacją" prowadzonych przez dr hab. Tomasza Orlowa z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Warsztaty należały do części przedpołudniowej zajęć młodych kompozytorów i odbyły się tak jak i koncert w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Głubczycach – organizatora projektu. Gratulujemy talentu, odwagi i życzymy dalszych sukcesów!

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here