„Piecha do Europarlamentu? To niech PiS odda pół miliona!”

8

Marek Migalski chce, by senator Prawa i Sprawiedliwości zwrócił ponad 500 tys. zł kosztów wyborów uzupełniających do Senatu

W związku z informacjami o tym, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego w województwie śląskim będzie obecny senator Bolesław Piecha, dr Migalski zwrócił się do Przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej. W swoim liście poseł zapytał o prawną możliwość obciążenia PiS-u wydatkami organizacji wyborów uzupełniających do Senatu, w razie elekcji Piechy. Tekst listu dra Migalskiego zamieszczamy poniżej:

- reklama -

Szanowny Panie Przewodniczący,

21 kwietnia 2013r. w wyborach uzupełniających do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w okręgu nr 73 senatorem został Bolesław Piecha. Wydatki z budżetu państwa na przygotowanie i przeprowadzenie tych wyborów wyniosły 526 944 zł.

W związku z przedstawieniem kandydatury Bolesława Piechy w wyborach do Europarlamentu w okręgu nr. 11 z listy Prawa i Sprawiedliwości, zwracam się z zapytaniem o prawną możliwość obciążenia Prawa i Sprawiedliwości kosztami zorganizowania i przeprowadzenia kolejnych wyborów uzupełniających do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w okręgu nr. 73 lub pomniejszenia dotacji z budżetu państwa dla Prawa i Sprawiedliwości o tę kwotę, w przypadku ewentualnego wyboru  Bolesława Piechy na stanowisko europosła.

Z poważaniem,
                       
Eurodeputowany Marek Migalski
Polska Razem Jarosława Gowina

 

publ./ps/

 

 ————————————————-

 

zobacz także:

 

M. Migalski: Rostowski całkowicie rozbił finanse państwa

– Rostowski to narkoman finansowy, czyli człowiek uzależniony od zaciągania pożyczek, a w Unii tylko udawano szacunek dla niego – europoseł ocenia szanse objęcia przez byłego min. finansów posady komisarza ds. unijnego budżetu.

 

Migalski do Buzka: Nie może pan milczeć o aferach PO

Europoseł z Raciborza domaga się komentarza do czterech najgłośniejszych afer na Śląsku, w które "umoczeni" są politycy Platformy.

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

8 KOMENTARZE

 1. racja

  A po wyborze na europosła,jesienią pan senator/poseł/europoseł będzie chciał zostać prezydentem Rybnika.

 2. Migalski to ten sam co brał 314 Euro za posiedzenie na którym nie był ? Dziękuję, więcej pytań nie trzeba.

 3. Nie zawsze się z nim zgadzam ale w tym przypadku ma rację.

 4. Specjalista od aborcji i byly dyrektor – kombinator chce po prostu zapewnic sobie dobre warunki bytowe 🙂

 5. aga

  No i słusznie! Karierowicz pną się po szczeblach nie zważając na to, że mieli być odpowiedzialnymi politykami i na koszty!

 6. Panie Migalski a może tak zrezygnuje Pan z ciepłej posadki i przekaże mandat partii która dała panu zarobić grube miliony. Szczekasz Pan a tak naprawde to Pan miał pierwszy wyborców w d*****ie.

 7. basta

  Coś wam się pomylilo, to nie on odszedł ale kazali mu odejśc/dlaczego więc ma oddawać? Trochę obiektywizmu niektórym by się przydalo.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here