Punkt widokowy w Pogrzebieniu. Zobacz, jak będzie wyglądał!

6

Do końca czerwca w Pogrzebieniu stanąć ma punkt widokowy. Ciekawie zagospodarowany zostanie również teren wokół niego.

Wkrótce przy ulicy Lubomskiej w Pogrzebieniu wybudowana zostanie platforma widokowa. Zadanie to powierzono firmie z Tworkowa, która w przetargu złożyła ofertę z najniższą ceną. Koszt budowy to 101 tys. zł. Altana widokowa będzie zadaszona. Spacerowicze oraz rowerzyści będą mieć z niej niezwykły widok na Tworków, Bieńkowice, Sudół i Studzienną. Przy dobrej pogodzie podziwiać będą mogli również dolinę Odry oraz pasmo Sudetów. Teren wokół altany zostanie wyłożony kostką betonową. Pojawią się tam siedziska, stojaki na rowery, kosz na śmieci oraz maszt, na którym będzie powiewała flaga gminy Kornowac. W pobliżu punktu ustawiona zostanie również tablica informacyjna z mapą gminy. Całość zostanie ogrodzona murkami. Wokół firma posadzi także różne gatunki roślin, takie jak sosna górska czy cyprysik groszkowy. Punkt wybudowany ma zostać do końca czerwca.

- reklama -

 

 

 

/p/

- reklama -

6 KOMENTARZE

  1. Piekne miejsce do obserwacji zbiornika Dolny Racibórz i miasta. Dobre na przerwę w wycieczce rowerowej. No i przede wszystkim dobry pomysł.

  2. Ładne miejsce, powiem tak, 100tys to nie za drogo jak na taki obiekt. Oby tylko nie uległ dewastacji. To miejsce jest niewidoczne od drogi, tu beda odbywały sie nocne libacje – na bank.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here