Czy masz wpływ na to, jak bystre będzie Twoje szczenię?

Każdy nowy właściciel szczenięcia chce zapewnić swojemu pupilowi możliwie jak najlepszy start.

Eksperci sugerują, że problemy behawioralne szczeniąt są często przyczyną frustracji u nowych właścicieli. Można też wnioskować, że są jedną z najczęstszych przyczyn ich porzucenia. Jak temu zaradzić? Badania naukowe dowiodły, że pewne składniki zawarte w pożywieniu mogą w dużym stopniu wspomagać szkolenie szczeniąt i tym samym zwiększać ich zdolność do uczenia się.

- reklama -

Jednym z takich składników jest kwas (DHA) dokozaheksaenowy –kwas tłuszczowy z grupy Omega 3. Zaliczany jest do grona niezbędnych, nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), którego brak prowadzi do zaburzeń chorobowych. Jest głównym składnikiem budulcowym centralnego układu nerwowego (kora mózgowa zbudowana jest w ok. 60% z DHA). U ludzi niedobór kwasu DHA może powodować chorobę Alzheimera, ADHD i depresję, a także zaniżać poziom serotoniny w mózgu. Badania wykazały że DHA (kwas dokozaheksaenowy) jest kwasem o ogromnym znaczeniu dla rozwoju mózgu i tkanki nerwowej u młodych zwierząt. DHA to jeden z tych kwasów tłuszczowych, których w mózgu jest najwięcej, ale u młodych zwierząt synteza tego kwasu może być zbyt słaba, aby zapewnić im optymalny rozwój.

 

Badania kliniczne potwierdzają, że DHA wpływa pozytywnie na bystrość
umysłu i zdolność uczenia się szczeniąt.
 

 

Szczenięta potrzebują zaopatrzenia w ten kwas z zewnętrznego źródła – z łożyska w okresie płodowym, z mleka matki w pierwszych tygodniach życia, a później – z karmy, którą są żywione w fazie wzrostu. Mózg szczeniąt w okresie od narodzenia do 6 tygodnia osiąga 70% całkowitej masy mózgu psa dorosłego a do 9 tygodnia 90% całkowitej masy. Dlatego też na tym etapie rozwoju szczenięcia tak ważne jest zapewnienie mu odpowiedniego pożywienia bogatego w DHA. Udowodniono, że DHA zwiększa zdolności szczeniąt do uczenia się, ułatwia ich szkolenie, socjalizację i lepsze dopasowanie szczenięcia do ludzkiej rodziny.

David Morgan, dyrektor ds. komunikacji naukowej i weterynaryjnej w firmie Eukanuba, wyjaśnia: „DHA uznawane jest za cudowny składnik pokarmowy dla niemowląt. Udowodniono, że szczenięta, które otrzymywały większą ilość DHA w pożywieniu, wykazały się lepszą pamięcią i zdolnością uczenia się. Karmiąc szczenięta pożywieniem bogatym w DHA, (karmy Eukanuba Puppy Small, Medium, Large oraz Lamb &Rice), właściciel może mieć pewność, że jego szczenięta będą bardziej bystre, a  tym samym wzrosną ich zdolności treningowe ”.

 

 

 
 
 
ul. Długa 10
47-400 Racibórz
tel: 324159666


      ul. Opawska 82      

47-400 Racibórz
tel: 327331151


ul. Przejazdowa 5
47-400 Racibórz
tel: 882761705

 

ul. Słowackiego 59
47-400 Racibórz
tel: 796123723
 

 

/Artykuł sponsorowany/

 

 

——————————————————————————

Polecamy również:

 

Co kleszcze mogą zrobić Tobie i Twojemu pupilowi?

Żadna szczepionka nie uchroni naszych zwierząt przed wszystkimi przenoszonymi przez nie chorobami.

Kot po kastracji: nie je bez końca!

Po kastracji u kota spada poziom hormonów, a także maleją potrzeby energetyczne związane z włóczeniem się, automatycznie zmniejszają się potrzeby energetyczne. W efekcie kot zaczyna tyć. Jak temu zaradzić?

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here