Szpital w Narodowym Programie Ochrony Antybiotyków

0

Raciborska lecznica jako jedna ze stu w całej Polsce została zakwalifikowana do ogólnoeuropejskiego programu.

 

- reklama -

Jak twierdzi z-ca dyrektora szpitala ds. medycznych dr Włodzimierz Kącik, jest to bardzo ważny ogólnoeuropejski program, absolutnie determinujący jakość leczenia pacjentów. Raciborska lecznica została zakwalifikowana do programu jako 1 ze 100 na 1000 szpitali w Polsce.

 

Zanim szpital przy Głubczyckiej został zakwalifikowany, musiano spełnić cały szereg stawianych wymogów. – Cała inicjatywa polega na tym, że będziemy w sposób jednolity ze wszystkimi szpitalami na terenie Europy mieli możliwość porównywania się w efektach dotyczących monitorowania zakażeń i ich zwalczania – mówi dr Kącik dodając, iż inicjatywa przyniesie korzyści pacjentom, jak i lekarzom-członkom zespołów merytorycznych, którzy dzięki konferencjom i kontaktom ze specjalistami z różnych dziedzin będą mogli wymieniać doświadczenia, a dzięki temu podnosić swe kwalifikacje.

 

Narodowy Program Ochrony Antybiotyków to grant pilotowany przez Narodowy Instytut Leków pod egidą Ministerstwa Zdrowia. W założeniach programu w Polsce jest wdrożenie działań na rzecz ograniczenia konsumpcji antybiotyków, ustalenie standardów stosowania antybiotykoterapii, rozwój diagnostyki mikrobiologicznej, promowanie specjalizacji z farmakologii klinicznej i mikrobiologii. 

 

Paweł Strzelczyk

 

 —————————————————-

 

zobacz także:

 

 

W raciborskim szpitalu nie ma pijaństwa

– Od 8 lat, odkąd jestem dyrektorem, nie pamiętam przypadku by ktoś z personelu szpitala znajdował się pod wpływem alkoholu – zapewnia R. Rudnik.

 

Raciborski szpital do prywatyzacji?

– Jeśli tylko powiat będzie do tego dążyć, jesteśmy w stanie sprawnie sprywatyzować szpital – zapewnia dyrektor Ryszard Rudnik.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here