Za co lubię szkołę?

0

Drodzy uczniowie, czy kiedykolwiek zadaliście sobie pytanie: „Za co lubię swoją szkołę?” Na szkołę jest się skazanym, ale w szkole może być fajnie bądź nie. W moim gimnazjum mi się podoba. A osobiście cenię sobie szkolne przerwy- inne niż w innych szkołach – i przyjaciół, których tu pozyskałam.W naszym Gimnazjum Nr 5 w Raciborzu już dzwonek na przerwę jest nietypowy, bo to niekonwencjonalna melodyjka. A potem? Na wszystkich przerwach puszczane są piosenki młodzieżowe. Zainteresowani mogą nawet układać swoją playlistę. Można się zrelaksować przy muzyce, spokojnie przegryzając tosty ze sklepiku szkolnego, siedząc na ławeczce na korytarzu. Taki drobiazg: ławeczki…, ale nie musimy siedzieć na podłodze tak jak uczniowie w innych szkołach.


Jednak moi rówieśnicy najbardziej cieszą się z udostępnianego Wi-Fi, ponieważ w dzisiejszych czasach najpopularniejszą stroną internetową wśród młodzieży jest Facebook i nie ma co ukrywać, co drugi uczeń naszej szkoły na przerwie czatuje na telefonie.
Co jeszcze robimy na przerwach? Przesiadujemy w szkolnej kawiarence, w której wraz z przyjaciółmi uwielbiamy spędzać czas. Znajdują się tam ozdobne stoliki i krzesełka. Dostępne są gorące przekąski m.in. pizza, tosty i zapiekanka. Najmilsza pani pod słońcem sprzedaje słodkie pieczywo oraz napoje …uwaga… prosto z lodówki.


Spragnieni ruchu mogą grać w piłkę nożną. Między lekcjami mogą pograć na orliku, ale tylko wtedy gdy sami przyniosą sobie piłkę, a i tak wszystko zależy od pogody. Jednak dla nich zawsze jest pogoda i okazja, żeby pobiegać podczas 20 minutowej przerwy obiadowej. Dziewczyny tego nie rozumieją, wolą posiedzieć w czytelni przy bibliotece albo w klubie. Tak, tak! Mamy też klub z fotelami, kanapami, materacami.

No i czego pragnąć więcej? Niniejszym jeszcze raz potwierdzam, że lubię moją szkołę. Szkoła to nie tylko lekcje. Też ważne są przerwy i szkolni przyjaciele.
Drodzy szóstoklasiści, zachęcam Was do odwiedzenia Gimnazjum nr 5 w Raciborzu. Przyjdźcie, sprawdźcie, oceńcie. Możecie wpaść na każdej przerwie.


A co dla Was przygotowuje G5 na przyszły rok szkolny? Przedstawię tylko to, czego nie ma w innych gimnazjach: 1.zajęcia z tańca (nowoczesnego); 2.zajęcia w czarnym teatrze dla tych, którzy chcieliby spróbować grać na scenie; 3.kółko gitarowe dla tych, którzy chcą nauczyć się grać na gitarze i dla tych, którzy już grają i dość już mają solówek (tu też kółko wokalne); 4.redagowanie gazetki szkolnej dostępne dla wszystkich uczniów; 5. masa tanich wycieczek i wyjazdów (np. w tym roku wyjazd do Wrocławia za 30zł), bo mamy sponsorów; 6.cykliczne imprezy i inne zaproponowane przez Samorząd Uczniowski; 7.zapasy (prowadzone przez trenera Unii Racibórz) od 1 do 3 godzin tygodniowo, 8.zajęcia na pływalni PWSZ od 1do 3 godzin tygodniowo; 9.język mniejszości narodowej: j.niemiecki (oprócz 3 godzin j.angielskiego i 2 godzin j.nemieckiego); 10.Czekamy na Twoje pomysły.

Wystarczy? Ciąg dalszy nastąpi. /Marta Kołodziej, wiceprzewodnicząca SU/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here