IV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II w G5

0

23 maja w Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II odbył się konkurs wiedzy o naszym Patronie „Lolek, Karol, Jan Paweł II – papież”, zorganizowany przez nasze gimnazjum oraz Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wpisał się on już na stałe w bogatą tradycję naszej szkoły. W tym roku specjalną okazją do spotkania była niedawna kanonizacja Jana Pawła II.W konkursie wzięła udział rekordowa ilość drużyn z klas V i VI szkół podstawowych powiatu raciborskiego, bo aż 16. Składał się on z trzech etapów. Na początku dwuosobowe drużyny rozwiązywały test wiedzy o Janie Pawle II. Z tej części można było uzyskać maksymalnie 49 punktów. W drugiej części konkursu trzeba było rozwiązać krzyżówkę, podać hasło i je wyjaśnić. Część trzecia przeznaczona była na ocenę prac plastycznych, wykonanych w dowolnej technice na temat „Jan Paweł II – papież dialogu”. Uczniowie wykazali się tu wielką wyobraźnią i talentem, więc większość prac została oceniona na maksymalną ilość punktów.
W czasie prac komisji uczestnicy konkursu pod opieką naszych uczennic zwiedzali Gimnazjum Nr 5, uczestnicząc w odbywającym się właśnie Dniu Nauki i Techniki.



Po podsumowaniu punktów ze wszystkich etapów konkursu wyłoniono cztery zwycięskie drużyny:

- reklama -



I miejsce SP 1

Dominika Łyko

Dominika Szulc

opiekun: p. Elżbieta Leśniak



II miejsce SP 18

Emilia Kowalewska

Wojciech Fulneczek

opiekun: siostra Gabriela Tacica



III miejsce SP 15

Dominika Jasita

Bartłomiej Płaczek

opiekun: p. Krzysztof Jasita



Wyróżnienie SP 3

Aleksandra Widenka

Kamil Bauer

opiekun: siostra Bernadeta Barabasz



Laureaci zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami, bonami na książki oraz nagrodami rzeczowymi. Rywalizacja przebiegła w gorącej atmosferze, nie tylko ze względu na wielkie emocje konkursowe, ale również wysoką temperaturę panującą tego pięknego słonecznego poranka.

Gratulujemy i do zobaczenia za rok!

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here