MOTOrady: Innowacyjność w naprawach blacharskich pojazdów

  0

  Potencjalny użytkownik coraz częściej zwraca uwagę na bezpieczeństwo swojego samochodu.

  Firmy produkujące samochody skupiają się głównie na dwóch tematach: bezpieczeństwie czynnym i biernym. Bezpieczeństwo bierne zapewnia przede wszystkim odpowiednia budowa nadwozia pojazdu. Powinna ona zawierać odpowiednie wzmocnienia i strefy kontrolowanego zgniotu. Zachowanie się konstrukcji karoserii podczas kolizji, jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na  bezpieczeństwo. Nadwozie oprócz estetyki powinno zapewniać ochronę kierowcy i pasażerom.

  - reklama -

  Wszystkie te właściwości bezpieczeństwa czynnego i biernego  ratują życie osobom podróżującym samochodem w trakcie kolizji, jednak sprawiają sporo trudności  blacharzom naprawiającym pojazdy po stłuczce. Podczas kolizji drogowych samonośne nadwozia lub ramy samochodów ulegają odkształceniom. Teoretycznie sprawa naprawy takiego nadwozia jest  prosta: trzeba poddać odkształcone nadwozie działaniu siły odwrotnej w stosunku do tej, która to odkształcenie spowodowała. Dla zachowania pełnej kontroli nad tego rodzaju naprawą konieczne jest zastosowanie specjalistycznych urządzeń.

   

   

  Rama naprawcza Auto Robot B15.

   

   

  Niezbędnym urządzeniem do tego typu napraw jest rama naprawcza z siłownikami oraz urządzeniem do pomiaru geometrii nadwozia. Jednym z podstawowych warunków wykonania prawidłowej naprawy powypadkowej jest dokonywanie pomiarów nadwozia przed naprawą, w trakcie i po naprawie tak aby przywrócić pojazd do stanu z przed kolizji. Urządzenia takie jak np rama naprawcza AUTO ROBOT B15 dzięki swojej innowacyjności gwarantuje szybkie i sprawne zamontowanie pojazdu na ramie naprawczej. Dokładność pomiaru zapewnia trójwymiarowe urządzenie pomiarowe.

   
  Dlatego też w dzisiejszych czasach  aby warsztat blacharsko-lakierniczy funkcjonował sprawnie, cały czas trzeba być na bieżąco z wszelkimi nowościami, nowymi technologiami, technikami i wszystkim tym, co jest związane z naprawą, renowacją i konserwacją samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. 

   

   

  /Cykl MOTOrady powstaje we współpracy z Auto Centrum Opolony w Raciborzu/

   

   
   

   

   ———————————————————————————————————–

  Polecamy również:

   

  MOTOrady: Nowa szyba zwiększa bezpieczeństwo

  Nowa szyba w samochodzie nie tylko poprawia komfort jazdy, ale i w dużym stopniu przyczynia się do poprawy naszego bezpieczeństwa.

  MOTOrady: Światła do jazdy dziennej

  Na naszych drogach coraz częściej można zobaczyć samochody wyposażone w akcesoryjne światła do jazdy dziennej. Nie zawsze kupione światła odpowiadają podstawowym wymogom , jakie powinny spełniać .

  MOTOrady: osłony pod silnik i nadkola

  Jazda bez osłon i nadkoli bardzo często powoduje awarie osprzętu – kontaktu z wilgocią i solą szczególnie nie lubią alternatory, paski napędowe, połączenia elektryczne, ruchome elementy układu napędowego pojazdu.

  MOTOrady: Kolizja drogowa. Co dalej?

  Gdy dojdzie do kolizji drogowej, czyli zdarzenia bez ofiar w ludziach, na ogół możemy sami dojść do porozumienia ze sprawcą. Nie można wówczas zapomnieć o spisaniu oświadczenia o spowodowaniu kolizji.

  MOTOrady: Spawanie tworzyw sztucznych

  Dzięki elementom z tworzyw sztucznych koszty produkcji są mniejsze, a samochody lżejsze, jednak zasięg uszkodzenia w razie nawet niewielkiej stłuczki – o wiele większy.

  MOTOrady: Dziurawe drogi na wiosnę. Walcz o odszkodowanie!

  Zdobycie odszkodowania za uszkodzenie samochodu spowodowane złym stanem drogi nie jest rzeczą prostą, co nie znaczy, że niemożliwą. Dobry materiał dowodowy pozwoli zakończyć sprawę sukcesem.

  MOTOrady: Rdza nadal groźna dla samochodów

  Dziś nie wszystkie warsztaty posiadają w swojej ofercie usługi związane z zabezpieczeniem antykorozyjnym. Szkoda, bo zabezpieczenia fabryczne nie są wystarczające i samochody nadal rdzewieją.

   

  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here