Uczniowie z Piątki na zlocie szkół im. Jana Pawła II oraz na zajęciach terenowych w Parku Krajobrazowym na Górze św, Anny

0

W dniu 09.06.2014r. uczniowie z Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II w Raciborzu tradycyjnie wzięli udział w zlocie szkół im. Jana Pawła II na Górze św. Anny. Uczniowie z Piątki wraz z nauczycielami i Pocztem Sztandarowym szkoły wzięli udział w uroczystej Mszy św. w bazylice na Górze św. Anny wraz z uczniami innych szkół im. Jana Pawła II. Po mszy i prezentacji sztandarów wszyscy spotkali się w domu pielgrzyma, by następnie wziąć udział w zajęciach terenowych z geografii i biologii zorganizowanych przez pracowników Parku Krajobrazowego na Górze św. Anny. Uczniowie poznali florę i faunę, rodzaje roślinności, skał, zwierzęta i owady występujące w Parku Krajobrazowym. Poznali również historię samej góry dowiadując się o jej wulkanicznych korzeniach. Po ciekawych warsztatach terenowych poznali historię Powstań Śląskich i Pomnika Powstańców Śląskich oraz zwiedzili amfiteatr przy samym pomniku.

Po ciekawych zajęciach w plenerze, posileni pysznymi lodami kojącymi zmęczenie w ten piękny upalny dzień, powrócili do Raciborza.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here