Tadeusz Wojnar krytycznie o zwężeniu Mariańskiej

29

Będziemy mieli tam ścieżkę rowerową Formuły 1 – szef rady miasta ironicznie komentuje zwężenie jezdni  na rzecz powstającej ścieżki.

Kończąc ostatnią przed wakacjami sesję rady miasta jej przewodniczący podzielił się z radnymi refleksją nt. remontu ul. Mariańskiej. – Dobrym zwyczajem jest konsultowanie wielu rzeczy, zwłaszcza jeśli wydaje się publiczne pieniądze. Często konsultujemy różne projekty uchwał. Suchej nitki nie zostawiono na radzie, na komisji budżetu, inwestycji na panu prezydencie za rozwiązania, jakie zastosowano na ul. Mariańskiej. Usytuowane tam zakłady produkcyjne, usługowe, gospodarze, pozdrawiają nas za te pomysły i życzą nam sukcesu w dojechaniu tamtędy ciągnikiem z kultywatorem czy bronami – skomentował.

- reklama -

Przewodniczący zakończył apelem do prezydenta, aby ten znalazł rozwiązanie pozwalające zachować obecną szerokość, by można było swobodnie jeździć, bo to przestrzeń typowo rolnicza, produkcyjna i usługowa.

Aby uniknąć podobnych nieporozumień w przyszłości, wszelkie dokumentacje drogowe będą odtąd konsultowane na komisjach gospodarki miejskiej. Prezydent przyznał, iż w tym konkretnym przypadku jednak trudno będzie już dokonać zmian, gdyż przebudowa realizowana jest na podstawie projektu przyjętego przez partnera współfinansującego, czyli budżet państwa. Przypomniał również, iż droga nawet po zwężeniu będzie wypełniać wymagane parametry i nie będzie węższa niż np. Michejdy czy Słowackiego.

Prezydent obiecał przeanalizować co się da zrobić, ale zaznaczył że dużych możliwości zmian nie widzi. – Może będą tam po przebudowie jakieś drobne utrudnienia. Podobnie martwiliśmy się Warszawską i Wileńską, a póki co nie było tam ani jednej kolizji i nic złego się nie stało – odparł.

 

/ps/

 

  ———————————————–

 

zobacz także:

 

Mariańska to nie autostrada, nie musi być szeroka

Podczas remontu zabrano połowę jednego pasa. To droga niemalże osiedlowa – prezydent odpiera zarzuty, jakoby  Mariańska miała być zbyt wąska dla ruchu dwukierunkowego. Zdjęcia>>

 

- reklama -

29 KOMENTARZE

 1. Ops.. Podpisalismy uchwale o budowie autostrady przez Wawel. No trudno, trzeba bedzie go zburzyc, uchwaly juz nie mozna cofnac.
  Nasz Prezydent jest o wszystko zazdrosny, w innych miastach byly korki na ulicach to on tez chce je miec.

 2. Proszę przekazać temu debilowi , że ul. Słowackiego nie jeżdżą sprzęty rolnicze ani autobusy i w przeciwieństwie do Mariańskiej także ciężko o zobaczenie ciężarówki

 3. Może dzieki temu nie będzie pomiedzy 5 a 7 rano wyścigów na Mariańskiej – wraca człowiek z nocki i wyspać się nie może bo jedni i ci sami ludzie jadą jak szaleni do roboty – celuje w tym ciemny Golf II z rurą jak rynna który z piskiem opon skręca z Ocickiej w Mariańską i ryczy zakompleksiony cymbał silnikiem jak by jechał Ferrari a nie cudownym światem korozji.

 4. Do XYZ
  Słowackiego jak najbardziej jeżdżą autobusy. Również ciężarówki, w tym te najcięższe, z dostawą do Biedronki. Jakoś jest to możliwe. Także argument nietrafiony.

 5. Lepiej trochę zawęzić drogę niż tak jak na Dworskiej wypalać trawniki chemią na szer 10-20 cm przy obrzeżach trawnikowych od strony trawników.Jak to wygląda i po co truc .Przestancie niszczyć trawniki.Takie są porządki na terenie spółdzielni.

 6. Dobrze że pruszyleś/aś problem wypalania trawników na terenie SM Nowoczesna .Okazuje się że to problem nie jednostkowy a głupota szerzy się.To samo jest na ul. Pracy .Tu na połowie osiedla zostały wypalone trawniki jakimś chemcznym świństwem (na tej czesci sprzata baba z bardzo niesympatycznym chlopem).Na ich terenie dodatkowo wypalono trawe na przejsciach dla pieszych w tak zwaną szachownice plytka -brak plytki i w tym miejscu trawa.We wszystkich kwadratach na trawe gdzie rosła trawa została ona wypalona celowo.Debilizm!

 7. Przecież te chodniki specjalnie tak zrobiono i slusznie bo ładnie to wygkada aby trawa rosła na przemian z płytkami. Wiec wypalanie herbicydami tej trawy to kompletny idiotyzm.Jezeli to co piszesz jest prawdą to ten kto to zrobił powinien ponieść tego konsekwencje bo głupotę trzeba tępić.

 8. To prawda z tym niszczeniem trawników opryskami.Dodatkowo na tym osiedlu przy ul pracy opryskano chodniki z trawą w miejsce co drugiej plytki.Wyglada to bardzo źle.Może to każdy zobaczyć na przeciwko bloku nr.10 do nr 16..

 9. Niech sobie ktoś zrobi wpierw porządek na swoim podwórku a potem innych poucza.To na tych zdjeciach wygląda na szczyt czyjejś głupoty jak można do takich rzeczy dopuścić!

 10. Raczej to co widać na zdjęciach pokazuje na filary jakiejś głupoty ludzi którzy doprowadzają do takiej dewastacji na osiedlach i to za spółdzielcze pieniądze.

 11. Trawę na ul. Pracy zniszczono chemicznie też na chodniku w szachownice na drugim przejściu obok suszarni na dworze ,bo ktoś tu tylko dał zdjęcie tylko tego drugiego przejścia!!!

 12. Malować tej trawy nie ma sensu bo ona zgnije za niedługo i zostanie naga ziemia klepisko.Tak jest juz na Dworskiej.Może teraz ze spółdzielni ktoś tą gołą ziemie z łaski swojej obsieje trawą i przywróci stan pierwotny ?

 13. Co tak przewodniczący reprymenduje prezydenta? Czyżby walka wyborcza się zaczęłą? Prezydent i tak na lepszej pozycji bo ma poparcie większości mieszkańców niż to niektórym się wydaje. Głosowanie na osobę będzie, więc sporo radnych może mieć problemy z załapaniem się w nowej kadencji chyba, że uciekną na listy powiatu ale i tam będzie walka o miejsce 🙂

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here