Pływacy SMS Racibórz po raz pierwszy startowali w Izraelu

1

Drużyna z Raciborza zaprezentowała się przyzwoicie i w końcowej klasyfikacji zajęła ostatecznie 12 miejsce.

Pływacy Szkoły Mistrzostwa Sportowego  w Raciborzu po raz pierwszy w historii startowali w Izraelu. Dzięki staraniom Ewy Lewandowskiej – przewodniczącej Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji Sejmiku  Śląskiego oraz Waldemara Kiliana zaprzyjaźnionego z raciborską szkołą – sędziego pływania klasy międzynarodowej, ekipa z raciborskiej SMS, 28 i 29 czerwca wzięła udział w Śródziemnomorskim Pucharze – XX Mediterranean Swimming Cup.

- reklama -

Zawody odbyły się na pięknej, oddanej do użytku w lipcu 2013 r, 50 – cio metrowej, krytej pływalni „Wingate Institute”, w miejscowości Netanya. Obsada była niezwykle mocna. Do Izraela przyjechało aż 18 krajowych reprezentacji : z Włoch, Hiszpanii, Francji, Grecji, Turcji, Słowenii, Serbii, Belgii, Bułgarii, Portugalii, Bośnii i Hercegowiny,  Albanii, San Marino, Macedonii, Andory, Cypru  i Polski. Zaszczyt reprezentowania naszego kraju przypadł w udziale 16-osobowej ekipie z Raciborza . Raciborską SMS reprezentowało 14 zawodników i zawodniczek z różnych śląskich klubów. W zespole znalazły się też 2 młodziutkie zawodniczki z SP nr 15, które pozytywnie odpowiedziały na zaproszenie organizatora wyjazdu. Ideą wspólnego wyjazdu była integracja środowiska pływackiego w Raciborzu. W sumie na starcie stanęło ponad 300 zawodniczek (w wieku 13 – 14 lat) i zawodników (w wieku 15 – 16 lat). Drużyna z Raciborza w silnej stawce rywali, zaprezentowała się przyzwoicie i w końcowej klasyfikacji zajęła ostatecznie 12 miejsce.

 

 
 

 

– Skorzystaliśmy z zaproszenia na tę niezwykłą pływacką imprezę, pomimo że nie byliśmy jak pozostali reprezentacją narodową, lecz szkolną. Najważniejszy był jednak dla nas sam udział w zawodach na najwyższym europejskim poziomie, tym bardziej, że  odbywały się one w egzotycznym miejscu, a my zostaliśmy niezwykle ciepło przyjęci przez organizatorów. Mam nadzieję, że możliwość udziału w tak prestiżowym sportowym wydarzeniu, będzie motywacją dla młodych zawodników do dalszej  pracy  – tłumaczy Ewa Lewandowska –  kierownik ekipy.

Niespełna czterodniowy pobyt w Izraelu był dla naszych młodych sportowców niezwykle intensywny i pełen wrażeń. Oprócz udział w zawodach udało się wygospodarować czas na  krótki wypoczynek na plaży i kąpiel w Morzu Śródziemnym, a przede wszystkim na zwiedzanie Jerozolimy. Młodzież miała okazję zobaczyć między innymi Bazylikę Grobu Świętego, Golgotę czy Ścianę Płaczu. Jest wielce prawdopodobne, że w kolejnych latach  wyjazdy do Izraela będą kontynuowane. Dodajmy, że organizację wyjazdu wsparli Prezydent Raciborza – Mirosław Lenk i dyrektor ZSOMS – Arkadiusz Tylka.

SMS Racibórz w Izraelu reprezentowali:
Michał Błaszczyk, Emil Popis, Radosław Lesik, Mikołaj Zgórski, Michał Moskała, Jan Baran, Dorian Bachlaj, Aleksandra Babicz, Karolina Dobrowolska, Victoria Kocjan, Dominika Przybyła, Natalia Wolka, Agnieszka Słowikowska i  Magda Jureczko. Z SP nr 15 Racibórz w drużynie znalazły się: Paulina Kastelik i  Martyna Jasiak
Kierownik ekipy – Ewa Lewandowska                                                                                           

Trenerzy – Rafał Bałys i Dariusz Szymczycha

 

/zsoms, publ.p/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here